تعمیرگاه گیربکس در شهریار

دشتی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

شهریار یکی از شهرستان‌های استان تهران در ایران است. این شهرستان در شمال غربی تهران قرار گرفته و مرکز آن شهر شهریار می‌باشد. شهریار از شمال به شهرستان کرج، از شرق به شهرستان تهران، از جنوب به شهرستان ورامین و از غرب به شهرستان نظرآباد منتهی می‌شود.

شهریار به لحاظ جمعیت، یکی از شهرستان‌های پرجمعیت استان تهران است. این شهرستان به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیک به شهر تهران، به نوعی به عنوان منطقه‌ای پررونق و مقصدی برای سکنی و کسب و کارها شناخته می‌شود.

شهریار از نظر اقتصادی، فعالیت‌های متنوعی دارد. بخش‌هایی از اقتصاد شهریار به کشاورزی و دامداری متکی است و باغات میوه و صنایع تبدیلی مربوط به آن در این منطقه وجود دارد. همچنین، بخش‌های صنعتی و تولیدی شامل کارخانجات و واحدهای صنعتی در زمینه‌های مختلف نیز در شهریار فعالیت می‌کنند. از جمله واحدهای صنعتی معروف شهریار می‌توان به کارخانه‌های تولید لبنیات، تولید قطعات خودرو و صنایع غذایی اشاره کرد.

شهریار همچنین دارای زیرساخت‌های حمل و نقل مناسب است. این شهرستان به شبکه جاده‌ای و راه‌آهن و محورهای ارتباطی مهمی متصل است و ارتباط عمومی قوی با تهران و سایر نقاط استان تهران دارد.

در زمینه تفریحات و جاذبه‌های گردشگری، شهریار نیز دارای امکانات متنوعی است. در این شهرستان، باغ‌ها و پارک‌های زیبا، مجتمع‌های رفاهی و تفریحی، مراکز خرید، مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، فضاهای سبز و مناظر طبیعی متنوعی وجود دارد که مورد استقبال مردم و بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک در شهریار

گیربکس یکی از بخش‌های مهم و اصلی در خودرو است، گیربکس در طی سال‌های مختلف در خودروها تغییرات زیادی داشته است و امروزه به‌صورت اتوماتیک عرضه می‌شود، تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس در شهریار به‌عنوان خدمتی تخصصی ارائه می‌شود، تعمیر و سرویس گیربکس در تعمیرگاه گیربکس با توجه به اینکه خدمات تخصصی و حرفه‌ای ارائه می‌شوند.

 

چرا گیربکس خراب می‌شود؟

به طور خلاصه، گیربکس خراب می‌شود به دلیل عوامل مانند استفاده نادرست، نیاز به تعویض روغن، نشت روغن، سایش و فرسایش، عیب فنی قطعات، استفاده در شرایط سخت، و خرابی قطعات جانبی. این عوامل می‌توانند به صورت توأم یا جداگانه تأثیرگذار باشند و باعث خرابی گیربکس شوند.

تعمیر گیربکس
تعمیر گیربکس

مبانی تعمیر گیربکس

به‌طور خلاصه، موتور ماشین شما چیزی به نام قدرت چرخشی ایجاد می‌کند و برای حرکت دادن ماشین باید به چرخ‌ها منتقل شود. این کار از طریق قطار محرکه انجام می‌شود و گیربکس جزء اصلی آن است. گیربکس چرخش را از موتور به نیروی اعمال‌شده به چرخ‌ها منتقل می‌کند. در سرعت‌های مختلف، قدرت موردنیاز برای حرکت چرخ‌ها متفاوت خواهد بود و نسبت‌های دنده درون گیربکس اجازه تنظیم انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها را می‌دهد. این به شما امکان می‌دهد تا به‌طور یکپارچه سرعت خود را افزایش دهید، کاهش دهید یا متوقف کنید.

گیربکس اتوماتیک در محفظه زنگ به موتور متصل می‌شود، جایی که یک مبدل گشتاور یا اگر گیربکس نیمه اتوماتیک است، یک کلاچ وجود دارد. گیربکس را می‌توان به‌عنوان یک تابلو در نظر گرفت که قدرت خودرو را کنترل می‌کند.

 

چراغ چک گیربکس اتوماتیک

گیربکس‌های اتوماتیک مدرن مملو از حسگرهایی هستند که رایانه می‌تواند به‌راحتی و با دقت مواردی مانند دمای مایع، سطح مایع و فشار کلی داخل جعبه‌دنده را کنترل کند. تعویض گیربکس‌های اتوماتیک بسیار گران است، بنابراین ارزش تلاش برای نگهداری آن را دارد.

چراغ چک گیربکس اتوماتیک یک نماد یا سیستم هشدار است که در بسیاری از خودروها با گیربکس اتوماتیک وجود دارد. این چراغ به شما اطلاع می‌دهد که در سیستم گیربکس خودرو یک خطا یا مشکلی وجود دارد که نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

دلایل مختلفی می‌تواند باعث روشن شدن چراغ چک گیربکس اتوماتیک شود، که عبارتند از:

1. خرابی سنسورها: در سیستم گیربکس اتوماتیک، سنسورها برای انتقال اطلاعات و کنترل عملکرد استفاده می‌شوند. خرابی یا عدم عملکرد صحیح سنسورها می‌تواند باعث روشن شدن چراغ چک گیربکس شود.

2. مشکلات الکتریکی: عیب‌های مرتبط با سیستم الکتریکی خودرو مانند اتصالات ناصحیح، کابل‌های خراب یا مشکلات در مدارهای الکتریکی می‌توانند باعث خطا در سیستم گیربکس اتوماتیک شوند و چراغ چک را روشن کنند.

3. مشکلات مکانیکی: خطاها یا مشکلات مکانیکی در سیستم گیربکس مانند شیرهای کنترلی، کلاچ‌ها، سیستم والوها، رینگ‌ها و دنده‌ها می‌توانند باعث روشن شدن چراغ چک گیربکس شوند.

4. نیاز به تعویض روغن: روغن گیربکس اتوماتیک نقش مهمی در عملکرد صحیح گیربکس دارد. اگر روغن گیربکس به میزان کافی تعویض نشود یا کثیف شود، ممکن است باعث خطا در سیستم گیربکس شود و چراغ چک را روشن کند.

5. خرابی ماژول کنترل: ماژول کنترل گیربکس، که مسئول کنترل عملکرد گیربکس است، ممکن است خراب شود و باعث روشن شدن چراغ چک گیربکس شود.

بهتر است هرگاه چراغ چک گیربکس اتوماتیک روشن شد، خودرو را به یک تعمیرکار ماهر یا نمایندگی خودرو ببرید تا علت خطا تشخیص داده شود و تعمیرات لازم انجام شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک
تعمیر گیربکس اتوماتیک

آیا رانندگی با چراغ گیربکس اتوماتیک روشن است؟

درحالی‌که ممکن است خودرو با چراغ روشن رانندگی متفاوتی نداشته باشد، باید در اسرع وقت قبل از بروز هرگونه آسیب بیش‌ازحد، آن را بررسی کنید. رانندگی با این چراغ نشانگر برای مدت طولانی ممکن است باعث فرسودگی زیاد گیربکس و کاهش قابل‌توجه طول عمر آن شود. برخی از وسایل نقلیه ممکن است به حالتی بروند که به آن حالت “خانه لنگی” می‌گویند. حالت لنگی حداکثر سرعت خودرو را برای کاهش فشار روی گیربکس محدود می‌کند.

اگر این چراغ روشن شد، باید در اسرع وقت آن را بررسی کنید. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، تعویض گیربکس‌های اتوماتیک بسیار گران است و اگر سریع عمل کنید و تعمیرات لازم را انجام دهید، گاهی اوقات می‌توان آن‌ها را نجات داد. برای کمک به تعیین علت مشکل، باید رایانه خودرو را برای هر کدی اسکن کنید. درصورتی‌که گیربکس خودروی خود دارای نشانگر باشد، می‌توانید سطح مایع و وضعیت آن را بررسی کنید، اما این همیشه شمارا به دلیل مشکل راهنمایی نمی‌کند.

عملکرد درونی مجموعه دنده سیاره‌ای

دانستن اینکه چگونه قطعات گیربکس اتوماتیک باهم کار می‌کنند، می‌تواند همه‌چیز را به‌خوبی نشان دهد. هنگام نگاه کردن به داخل یک گیربکس اتوماتیک، علاوه بر نوارها، صفحات و پمپ دنده‌های مختلف، جزء اصلی مجموعه دنده سیاره‌ای است. این گیربکس از چرخ‌دنده خورشیدی، چرخ‌دنده سیاره‌ای، حامل چرخ‌دنده سیاره‌ای و چرخ‌دنده حلقه تشکیل‌شده است. گیربکس سیاره‌ای که تقریباً به‌اندازه یک طالبی است، نسبت‌های مختلف دنده موردنیاز گیربکس را ایجاد می‌کند تا بتواند به سرعت‌های لازم برای حرکت به جلو در حین رانندگی و همچنین حرکت به سمت معکوس دست یابد.

انواع مختلف دنده باهم کار می‌کنند و به‌عنوان ورودی یا خروجی نسبت دنده خاص موردنیاز در هر زمان معین عمل می‌کنند. در برخی موارد، دنده‌ها در یک نسبت خاص هیچ هدفی ندارند و بنابراین ثابت می‌مانند، باندهای داخل گیربکس آن‌ها را تا زمانی که لازم باشد از مسیر خارج می‌کنند. نوع دیگری از چرخ‌دنده‌ها، مجموعه دنده سیاره‌ای مرکب، دارای دو مجموعه چرخ‌دنده خورشیدی و سیاره‌ای است، البته فقط یک چرخ‌دنده حلقه‌ای. هدف از این نوع گیربکس تأمین گشتاور در فضای کوچک‌تر یا دادن قدرت کلی بیشتر به‌وسیله نقلیه مانند کامیون‌های سنگین است.

بررسی چرخ‌دنده‌ها

درحالی‌که موتور کار می‌کند، گیربکس به هر دنده‌ای که راننده آن را در آن زمان قرار می‌دهد پاسخ می‌دهد. در حالت پارک یا خنثی، گیربکس درگیر نمی‌شود، زیرا خودروها درحالی‌که خودرو درحرکت نیست، به گشتاور نیاز ندارند. اکثر وسایل نقلیه دارای انواع دنده‌های محرکی هستند که هنگام حرکت به جلو مفید هستند، از دنده اول تا چهارم.

وسایل نقلیه با کارایی بالا بسته به نوع و مدل، دنده‌های بیشتری دارند، حتی تا شش. هر چه دنده کمتر باشد سرعت کمتر می‌شود. برخی از وسایل نقلیه، به‌ویژه کامیون‌های با اندازه متوسط ​​تا سنگین، برای کمک به حفظ سرعت‌های بالاتر و درعین‌حال راندمان سوخت بهتر، از  استفاده می‌کنند.

نحوه استفاده گیربکس از کلاچ‌ها و باندها

علاوه بر این، یک گیربکس اتوماتیک از کلاچ‌ها و باندها برای دستیابی به نسبت‌های مختلف دنده لازم، ازجمله برای ، استفاده می‌کند. هنگام اتصال بخش‌های چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای به یکدیگر، کلاچ‌ها وارد عمل می‌شوند، درحالی‌که نوارها به ثابت نگه‌داشتن چرخ‌دنده‌ها کمک می‌کنند تا در مواقع ضروری نچرخند. باندها که توسط پیستون‌های هیدرولیک در جعبه‌دنده کنترل می‌شوند، در قسمت‌هایی از قطار دنده قفل می‌شوند. سیلندرها و پیستون‌های هیدرولیک نیز کلاچ‌ها را کنترل می‌کنند و باعث می‌شوند که دنده‌های موردنیاز برای یک نسبت و سرعت خاص درگیر شوند.

صفحات کلاچ در داخل درام کلاچ در جعبه‌دنده قرار می‌گیرند و به‌طور متناوب با صفحات فولادی در میان قرار می‌گیرند. صفحات کلاچ به‌صورت دیسکی با استفاده از پوشش مخصوص به صفحات فولادی گاز می‌خورند. به‌جای آسیب رساندن به صفحات، دیسک‌ها به‌تدریج آن‌ها را می‌گیرند و به‌آرامی قدرتی را اعمال می‌کنند که سپس به چرخ‌های محرک خودرو منتقل می‌شود.

تعمیر گیربکس ام وی ام
تعمیر گیربکس ام وی ام

تعمیرگاه گیربکس در شهریار

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به‌عنوان تنها مرکز تخصصی تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک در شهریار، کلیه خدمات بررسی و تعمیر کلاچ‌ها، باندها، چرخ‌دنده‌ها و چراغ هشدار گیربکس به‌صورت کامل توسط تکنسین‌های حرفه‌ای و کارآزموده ارائه می‌شود. تمامی خدمات با ضمانت‌نامه کتبی یک‌ساله مجموعه و پشتیبانی کامل ارائه می‌شوند.

کلیه گیربکس‌های اتوماتیک در تمامی خودروهای خارجی و ایرانی در مجموعه‌ی ما توسط کارشناسان حرفه‌ای باتجربه تعمیر، تعویض و سرویس می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل گیربکس اتوماتیک یا انجام سرویس های دوره ای گیربکس، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

———————————————————

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

آدرس: کرج، جاده ملارد، ورودی سه راه حافظیه

———————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام می‌شود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک می‌باشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک فعالیت می‌کند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال می‌شود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

آدرس: کرج، جاده ملارد، ورودی سه راه حافظیه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *