تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

گیربکس چینی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی ممکن است کیفیت کمتری نسبت به برندهای خودروی بزرگتر داشته باشند، اما این نمی‌تواند به طور کلی برای همه خودروهای چینی صدق کند. برخی خودروهای چینی با کیفیت بالا و گیربکس‌های اتوماتیک قابل اعتمادی دارند.

در هر صورت، همانند هر خودروی دیگری، برای نگهداری و تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو چینی، بهتر است از تعمیرگاه‌های معتبر و متخصص در این زمینه استفاده کنید. علاوه بر این، به نکاتی مانند تعویض روغن گیربکس به موقع و عدم استفاده از خودرو در شرایط سخت و تحمل فشار زیاد، کمک می‌کند تا عمر گیربکس خودرو را افزایش دهید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی برای پاسخ به نیاز خودروهای چینی با توجه به نوع گیربکس موجود در این خودروها ایجادشده است، تعداد تعمیرگاه‌های تخصصی گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی در ایران شاید از سایر برندها بیشتر باشد اما همچنان کم و محدود نسبت به تعداد این خودروها است. تکنسین مشغول به کار در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی باید بتواند هر نوع آسیب و مشکل ایجادشده در گیربکس خودرو چینی شمارا شناسایی و رفع کند بدون اینکه کوچک‌ترین خللی در عملکرد کلی خودروی شما ایجاد شود.

خودروهای چینی به دلیل قیمت مناسب، کیفیت خوب و استفاده از فنّاوری‌های روز دنیا در ایران فروش خوبی چه به‌صورت نو و چه به‌صورت دست‌دوم دارند، یکی از قطعاتی که در خودروهای چینی همواره در معرض آسیب قرار دارد گیربکس است، گیربکس اتوماتیک به‌کاررفته در خودروهای چینی متفاوت است اما معمولاً از گیربکس سی وی تی در این خودروها استفاده می‌شود.

تعمیر گیربکس سی وی تی برخلاف باور افراد بی‌تجربه در حوزه تعمیر خودرو مانند سایر گیربکس‌ها تخصصی است و به مهارت بالایی نیاز دارد.

گیربکس اتوماتیک وسیله‌ای است که نیرو را از موتور خودرو به چرخ‌ها منتقل می‌کند. به طور کلی، دو نوع گیربکس وجود دارد – نیمه اتوماتیک و اتوماتیک. گیربکس‌های سنتی اساساً یکسان هستند، اما انواع مختلفی از گیربکس‌های اتوماتیک وجود دارد که همگی به روش‌های مختلف با مزایا و معایب خاص کار می‌کنند. گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی نیز مانند سایر خودرو‌ها به تعمیر و سرویس نیازمند است تا عملکردی کامل داشته باشد.

 

گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

گیربکس‌های اتوماتیک تقریباً جادوی سیاه هستند. تعداد زیاد قطعات متحرک درک آن‌ها را بسیار دشوار می‌کند. بیایید کمی آن را ساده کنیم تا به درک اساسی از نحوه عملکرد همه آن در یک سیستم سنتی مبدل گشتاور برسیم.

موتور شما در مکانی به نام محفظه زنگ به گیربکس اتوماتیک متصل می‌شود. محفظه زنگ حاوی یک مبدل گشتاور برای وسایل نقلیه مجهز به گیربکس اتوماتیک در مقابل کلاچ در خودروهای دستی است. مبدل گشتاور یک کوپلینگ سیال است که وظیفه آن اتصال موتور شما به گیربکس و درنتیجه به چرخ‌های محرک شما است. جعبه‌دنده شامل چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای است که وظیفه ارائه نسبت‌های مختلف دنده را بر عهده‌دارند.

اول‌ازهمه، صفحه انعطاف‌پذیر موتور شما (عمداً یک چرخ طیار برای خودکار) مستقیماً به مبدل گشتاور متصل می‌شود. بنابراین وقتی میل‌لنگ می‌چرخد، محفظه مبدل گشتاور نیز می‌چرخد. هدف مبدل گشتاور ارائه وسیله‌ای برای اتصال و قطع نیروی موتور به بار رانده است. مبدل گشتاور جای یک کلاچ را در یک گیربکس دستی معمولی می‌گیرد. مبدل گشتاور چگونه کار می‌کند؟ خوب، به ویدیوی بالا نگاه کنید. این اصول اساسی پشت کوپلینگ سیال را توضیح می‌دهد.

اجزای اصلی مبدل گشتاور عبارت‌اند از: پروانه، توربین، استاتور و کلاچ قفل کننده. پروانه بخشی از محفظه مبدل گشتاور است که به موتور متصل است. توربین را از طریق نیروهای ویسکوز به حرکت درمی‌آورد. توربین به شفت ورودی انتقال وصل می‌شود. در اصل، موتور پروانه را می‌چرخاند که نیرویی را به سیال وارد می‌کند و سپس توربین را می‌چرخاند و گشتاور را به گیربکس می‌فرستد.

 

نحوه انتخاب تعمیرگاه گیربکس

شناسایی یک تعمیرگاه مناسب برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی که بتوانید در هر نقطه‌ای – برای تعمیر و نگهداری یا تعمیر جدی – به آن اعتماد کنید و به آن مراجعه کنید بسیار سودمند و کم استرس است. در زیر چندین توصیه در مورد نحوه انتخاب تعمیرگاهی که می‌توانید روی آن حساب کنید را به شما نشان می‌دهیم.

نکته 1: قبل از اینکه با مشکلات جدی گیربکس مواجه شوید، یک مکانیک گیربکس پیدا کنید

لازم نیست منتظر بمانید تا گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی شما به‌طورجدی خراب شود تا به دنبال یک متخصص تعمیر گیربکس واجد شرایط باشید. شما می‌توانید با مراجعه به یک تعمیرگاه گیربکس قابل‌اعتماد برای معاینه خودرو خود شروع کنید. سطح تخصص و نوع نگرش متخصصان این تعمیرگاه را بررسی کنید. هنگامی‌که یک سرویس تعمیر متخصص را انتخاب می‌کنید که در نحوه ارائه تعمیرگاه و نحوه رسیدگی آن‌ها به هر نوع درخواستی نشان داده‌شده است، می‌توانید مطمئن شوید که کار باکیفیت بالا و نتیجه‌ای ماندگار دریافت خواهید کرد.

نکته 2: تخمین بزنید

اگر برای تعمیر وسیله نقلیه خود عجله نداشته باشید، بسیار مناسب است که قبل از انجام هر کاری، از هر مکانیک گیربکس به‌صورت کتبی یک تخمین را درخواست کنید. یک تخمین کلی قیمت قبل از انجام هرگونه عیب‌یابی دقیق، که زمان‌بر است و ممکن است شامل حذف گیربکس شما از خودرو باشد، به شما این درک را می‌دهد که آیا این تعمیرگاه معتبری است که می‌خواهید تعمیرات را در آن تکمیل کنید. بسیار محتمل است که یک تعمیرگاه باتجربه گیربکس مشکل را زود تشخیص دهد. همه این‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید هزینه مورد انتظار برای کل تعمیرات چقدر خواهد بود.

با داشتن یک تخمین کتبی، از خود در برابر برخی هزینه‌های اضافی غیرمنتظره محافظت می‌کنید که پس از تکمیل مراحل تعمیر آشکار می‌شوند. اساساً، قانونی نیست که یک تعمیرگاه گیربکس بیش از یک تخمین از پیش اعلام‌شده شارژ کند، مگر اینکه شما با این افزایش موافقت کنید. داشتن مدرکی مبنی بر توافق قبلی به‌عنوان محافظت خوبی از خرج کردن بیش ازآنچه توافق کرده‌اید عمل می‌کند. وقتی صحبت از مقایسه تخمین‌های مختلف در مورد هزینه تعمیر گیربکس می‌شود، به خاطر داشته باشید که تفاوت در قیمت‌ها اغلب به دلیل عوامل متعددی است:

 • سطح تخصص تکنسین،
 • کیفیت قطعات،
 • گنجاندن قطعات و خدمات اضافی،
 • ارائه ضمانت‌نامه‌ها

کمترین هزینه لزوماً بهترین گزینه نیست. به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از اینکه تعمیری باکیفیت بالا دریافت می‌کنید که بالاتر از مدت گارانتی دوام می‌آورد، این عوامل را روشن کنید.

تعمیرگاه گیربکس خودروهای چینی
تعمیرگاه گیربکس خودروهای چینی

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر و نگهداری گیربکس اتوماتیک خودرو بسیار مهم است و می‌تواند تأثیر زیادی بر روی عملکرد گیربکس و حتی سلامت خودرو داشته باشد.

برای انتخاب بهترین تعمیرگاه گیربکس، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

1. تجربه: تعمیرگاه با تجربه بیشتر، می‌تواند بهترین خدمات را برای تعمیر گیربکس ارائه دهد. بهتر است از تعمیرگاه‌هایی استفاده کنید که تخصص خود را در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک دارند.

2. تجهیزات: تعمیرگاهی که از تجهیزات پیشرفته و مناسب برای تعمیر گیربکس استفاده می‌کند، می‌تواند بهترین خدمات را برای شما ارائه دهد.

3. قیمت: هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو در تعمیرگاه‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. بهتر است قبل از تعمیر، هزینه را با تعمیرگاه‌های مختلف مقایسه کنید.

4. گواهینامه و مجوزهای لازم: تعمیرگاهی که دارای گواهینامه و مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است، می‌تواند تضمین کننده کیفیت خدمات خود باشد.

5. نظرات مشتریان: نظرات مشتریانی که قبلا از خدمات تعمیرگاه استفاده کرده‌اند، می‌تواند به شما در انتخاب تعمیرگاه مناسب کمک کند.

 

کلاه‌برداری‌های معمولی در تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

لوبالینگ. این روش همگام‌سازی در یک تاکتیک بسیار ساده برای جذب مشتری باقیمت‌های بسیار پایین یا تخفیف‌های هنگفت نهفته است. برای جلوگیری از گاز گرفتن در این مسیر زمان لازم است مکانیک مغازه زمان موردنیاز برای تعمیر گیربکس خودرو و هزینه آن را تخمین بزند. تشخیص صحیح مشکلات انتقال سریع نیست و ممکن است چندین ساعت طول بکشد. همچنین باید در مورد قیمت‌های پایین شک داشته باشید. این‌ها اغلب پس از جداسازی گیربکس شما به میزان قابل‌توجهی رشد می‌کنند.

بازسازی‌های تقلبی برخی از تکنسین‌های خدمات انتقال نامناسب ممکن است ادعا کنند که گیربکس شما در وضعیت نامناسبی قرار دارد درحالی‌که درواقع فقط نیاز به تنظیم اتصال دنده شما دارد. آن‌ها حتی ممکن است از برداشتن گیربکس شما از روی وسیله نقلیه اجتناب کنند و به‌سادگی آن را برای مدت طولانی در مغازه خود نگه می‌دارند تا تصوری از انجام خدمات جدی ایجاد کنند. مواردی وجود داشت که تکنسین‌های غیر صادق از این بهانه برای تعمیر پرهزینه استفاده می‌کردند: هنگام انجام عملیات تعویض ATF، مقداری تراشه فلزی روی تابه می‌گذاشتند.

بدون دمونتاژ خودرو هیچ پیشنهادی وجود ندارد. اگر یک مکانیک گیربکس به شما می‌گوید که در صورت جدا نشدن ماشین شما نمی‌تواند قیمت دقیقی برای خدمات ارائه کند، مراقب باشید: وقتی ماشین جدا شد، کاملاً به وضعیت وابسته می‌شوید، زیرا انتقال خودرو در چنین حالتی بسیار مشکل‌ساز است. و همچنین خطرناک فقط یک برچسب قیمت بدترین و بهترین حالت را بخواهید تا بدانید قبل از هر حرکت جدی چه انتظاری دارید.

کلاه‌برداری آنلاین این روزها مثل همیشه محبوب است. هنرمندان کلاه‌بردار با خرید گیربکس یا قطعات یدکی در اینترنت از مشتریانی که می‌خواهند پول را تنگ کنند، سوءاستفاده می‌کنند – به‌ویژه گیربکس‌های بازسازی‌شده. بدون شک، تجارت آنلاین بسیار کارآمد است و تعداد زیادی تأمین‌کننده انتقال آنلاین قابل‌اعتماد وجود دارد. بااین‌حال، هنگامی‌که گیربکس‌های بازسازی‌شده یا بازسازی‌شده باکیفیت بالا باقیمت‌های مشکوک پایین به حراج گذاشته می‌شوند، مراقب این پیشنهادها باشید. ممکن است به این شکل باشد که شما با یک گیربکس مستعمل مواجه شوید که بازسازی نشده است، اما به‌سادگی تمیز شده است. اگر یک گارانتی کوتاه‌مدت برای خدمات به شما پیشنهاد شود، این اولین نشانه‌ای است که چنین تقلبی صورت می‌گیرد.

شستشوی گیربکس همیشه موردنیاز نیست. برخی از مغازه‌ها ممکن است توصیه کنند که فلاشینگ گیربکس 100٪ موردنیاز است و گیربکس شما شرایط عملکرد ایده آل خود را بازمی‌گرداند. در وهله اول، بسیاری از خودروسازان توصیه می‌کنند که ملاحظات عمل کنند و ادعاهای بیش‌ازحد مداوم مبنی بر فلاشینگ بدون دلیل واضح را رد کنند. بسیار مهم است که بدانید برخی از ضمانت‌های گیربکس شما لغو می‌شوند، اگر فلاش را برخلاف دستورالعمل‌های سازنده انجام دهید.

کیفیت گارانتی گیربکس جدید خریداری‌شده. گزینه‌های گارانتی زیادی در بازار وجود دارد اما همه آن‌ها کاملاً قابل‌اعتماد نیستند. به یاد داشته باشید که قبل از ثبت‌نام برای هر چیزی شرایط گارانتی را به‌طور کامل مطالعه کنید. اغلب اوقات، قول‌های شفاهی فروشندگان به‌خوبی گارانتی کتبی گیربکس اتوماتیک نیست.

قبل از خرید گارانتی، به تعمیرگاه گیربکس محلی مراجعه کنید و بپرسید که آیا خودرو شمارا تحت گارانتی موردنظر شما تعمیر خواهند کرد یا خیر. در صورت امتناع تعمیرگاه، شما دلایلی دارید که نظر خود را تغییر دهید و نوع دیگری از گارانتی را از ارائه‌دهنده دیگری خریداری کنید.

فروشگاه گیربکس اتوماتیک را تعمیر نمی‌کند. اغلب، تعمیرگاه‌های خودرو به بخش‌های مختلف خودرو خدمات می‌دهند، اما خود گیربکس اتوماتیک را سرویس نمی‌دهند. اگر تصمیم بگیرید که با آن‌ها کارکنید، درنهایت برای اینکه گیربکس خود را از وسیله نقلیه خارج کرده و سپس به ایستگاه تعمیر گیربکس هدایت کنید، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.

 

دلایل مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

گیربکس اتوماتیک (یا گیربکس خودکار) بخش مهم و پیچیده‌ای از رشته برق خودرو شما است. برای تغییر سرعت و گشتاور وسیله نقلیه با توجه به شرایط مختلف جاده و بار استفاده می‌شود. برخلاف گیربکس دستی، برای ایجاد این تغییرات به ورودی کاربر متکی نیست. گیربکس اتوماتیک علاوه بر تعویض دنده، به خودروی شما اجازه می‌دهد تا به حالت پارک، خنثی یا دنده‌عقب برود.

یکی از معایب گیربکس اتوماتیک این است که در مقایسه با گیربکس دستی مستعد مشکلات بیشتری است. هنگامی‌که بخشی از گیربکس اتوماتیک از کار بیفتد، قابلیت رانندگی اتومبیل شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

 

در گیربکس اتوماتیک چندین مشکل وجود دارد. در زیر تعدادی از رایج‌ترین مشکلات ذکرشده است:

 • مایع انتقال کم / گرمای بیش‌ازحد
 • گرفتگی فیلتر انتقال
 • دنده‌های فرسوده و سایر اجزای انتقال
 • اتصالات گیربکس آسیب‌دیده

 

مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی ممکن است به دلیل موارد زیر باشند:

1. کیفیت مواد: یکی از عوامل اصلی در کیفیت گیربکس اتوماتیک، کیفیت مواد استفاده شده در ساخت آن است. در بعضی موارد، شرکت‌های تولیدکننده خودروهای چینی ممکن است از مواد با کیفیت پایین تر استفاده کنند که ممکن است باعث کاهش عمر و کارایی گیربکس شود.

2. طراحی نامناسب: طراحی نامناسب گیربکس اتوماتیک خودرو نیز می‌تواند به مشکلات آن منجر شود. بعضی از شرکت‌های تولیدکننده خودروهای چینی ممکن است در طراحی گیربکس اتوماتیک خودرو بر روی قابلیت‌های دیگر خودرو تمرکز کنند و از طراحی گیربکس کمتری استفاده کنند.

3. مشکلات سیستم خنک کننده: سیستم خنک کننده گیربکس اتوماتیک بسیار حساس است و هر گونه مشکل در آن می‌تواند باعث کاهش عمر و کارایی گیربکس شود. در بعضی موارد، شرکت‌های تولیدکننده خودروهای چینی ممکن است از سیستم خنک کننده نامناسب استفاده کنند یا اینکه در طراحی آن دقت کافی را نکنند.

4. عدم نگهداری و تعمیر منظم: عدم نگهداری و تعمیر منظم گیربکس اتوماتیک، می‌تواند باعث کاهش عمر و کارایی آن شود. در بعضی موارد، صاحبان خودروهای چینی ممکن است به دلایل مختلف از تعمیر و نگهداری مناسب برای گیربکس اتوماتیک خودرو صرف‌نظر کنند که باعث بروز مشکلات متعددی میشود.

5. کاربری نامناسب: استفاده نامناسب از خودرو و عدم رعایت راهنمایی‌های تولید کننده می‌تواند باعث خرابی گیربکس شود. به عنوان مثال، استفاده از خودرو در شرایط سخت مانند رانندگی در طولانی مدت در شرایط جاده‌های نامناسب یا کوهستانی، تردیدن خودرو و عدم تعویض روغن گیربکس به موقع، می‌تواند به خرابی گیربکس منجر شود.

6. ضربه و شوک: ضربه و شوک به خودرو می‌تواند باعث خرابی گیربکس شود. این شامل برخورد با سرعت بالا، ترمز کردن با نیروی زیاد و سقوط از ارتفاع می‌شود.

علائم مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

با توجه به اینکه خودروهای چینی ممکن است با کیفیت پایینی تولید شوند، مشکلات گیربکس اتوماتیک این خودروها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1. نوسانات و لرزش هنگام شیفت کردن: این مشکل ممکن است به دلیل وجود مشکل در مکانیزم شیفتر بوده و نیاز به تعویض قطعات دارد.

2. نویز های عجیب: نویز های غیر طبیعی از گیربکس می تواند نشانه یک مشکل جدی در سیستم باشد. این مشکل ممکن است به دلیل وجود روغن ناکافی یا وجود خرابی در بلبرینگ ها یا دنده ها باشد.

3. عدم عملکرد در دمای بالا یا پایین: برخی از گیربکس های اتوماتیک چینی ممکن است در دمای بالای گرما یا پایین آن یعنی در شرایط آب و هوایی خاص عملکرد نادرستی داشته باشند.

4. تاخیر در شیفت: این مشکل ممکن است به دلیل وجود مشکل در کنترل الکترونیکی گیربکس یا مشکل در سیستم هیدرولیکی باشد.

5. نوسانات و رعشه های هنگام تنها کردن خودرو: این مشکل ممکن است به دلیل وجود خرابی در ترمز پارکینگ و یا ترمز دستی باشد.

لازم به ذکر است که برای تشخیص دقیق مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی، بهتر است به یک متخصص خودرو مراجعه کرده و تست های لازم را انجام دهید.

سایر علائم:

مشکل در تعویض دنده  – اگر روغن گیربکس به سطوح مناسب نرسد، گیربکس اتوماتیک خودروی شما ممکن است برای تعویض دنده مشکل داشته باشد. این را می‌توان با عملکرد کند، دور در دقیقه بالا و صدای بلند موتور هنگام شتاب گیری تشخیص داد.

صداهای سنگ‌زنی  – یک گیربکس خراب ممکن است هنگام تعویض دنده صداهای سنگ‌زنی ایجاد کند. این مشکل احتمالاً باگذشت زمان بدتر خواهد شد، به این معنی که باید در اسرع وقت خودرو را معاینه کنید.

تکان در هنگام تعویض دنده  – گیربکس/گیربکس خودکار معیوب می‌تواند بین تعویض دنده تکان بخورد، چه هنگام تعویض دنده به‌صورت خودکار بالا یا پایین.

خودرو به‌سرعت درگیر نمی‌شود  – اگر هنگام قرار دادن خودرو در رانندگی یا دنده‌عقب متوجه تأخیر شدید، ممکن است گیربکس شما مشکل داشته باشد. این اغلب ناشی از سیال انتقال قدیمی است که غلیظ شده است.

بوی سوزش  – بوی سوزش همیشه دلیلی برای نگرانی است. هنگامی‌که روغن گیربکس شما خاصیت روان کنندگی خود را از دست می‌دهد، سیستم گیربکس داغ می‌شود و درنتیجه گرمای بیش‌ازحد و بوی شدید سوختگی ایجاد می‌شود.

لیز خوردن از دنده  – خرابی گیربکس می‌تواند باعث شود ماشین شما به سمت دنده‌های پایین برود. این امر علاوه بر اینکه بر عملکرد خودروی شما تأثیر می‌گذارد، می‌تواند بر ایمنی شما به‌خصوص در سرعت‌های بالاتر نیز تأثیر بگذارد.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

چگونه در خدمات تعمیر گیربکس از کلاه‌برداری جلوگیری کنیم

 1. برآوردهای انجام‌شده از طریق تلفن را فراموش کنید . بدون دیدن واحدی که تعمیر می‌شود، عملاً غیرممکن است که برای تعمیرات گیربکس قیمت‌گذاری کنید. اگر یک تعمیرگاه گیربکس تخمین‌هایی را بدون بازرسی بصری ارائه می‌دهد، کاملاً محتاط باشید.
 2. جستجوی کامل آنلاین انجام دهید. امروزه، بررسی‌های اینترنتی، پست‌های بازخورد، گروه‌های علاقه‌مند و انجمن‌ها اطلاعات زیادی را برای در نظر گرفتن و درنتیجه ردیابی شهرت، کیفیت خدمات، سطح مراقبت از مشتری، عادلانه بودن قیمت‌ها در تقریباً هر نوع تجارت و تعمیرگاه گیربکس فراهم می‌کنند. به‌طورجدی در این مورد پوشش داده‌شده است. بنابراین وقت خود را به‌صورت آنلاین صرف کنید تا وجوه خود را برای تعمیرات گیربکس به روشی خوب ارسال کنید.
 3. به پایین‌ترین قیمت‌ها توجه نکنید، از خود بپرسید که آیا می‌خواهید به کیفیت واقعی دست‌یابید و آیا می‌خواهید وسیله نقلیه شما دوام داشته باشد یا خیر. اگر واقعاً این‌طور است، به یاد داشته باشید که یک تعمیرگاه حرفه‌ای گیربکس معمولاً به دلایلی قیمت‌های بالاتری دارد. به‌خصوص اگر می‌خواهید خودروی شما با گارانتی محکم محافظت شود. این ساده است که مکانیک‌های بسیار ماهر و باتجربه عملی خدمات تعمیر باکیفیت بالا را ارائه می‌دهند که نسبتاً گران‌تر است.
 4. در فرآیند تشخیص شرکت کنید. اگر بتوانید در بررسی حضورداشته باشید، نگرش مکانیک و همچنین مهم‌تر از همه، خواندن کدهای خطا توسط اسکنر را مشاهده خواهید کرد.
 5. نتایج تشخیص کامپیوتر را بخوانید. آن کدهای خطایی که در حین اسکن آشکار می‌شود، به شما درک روشنی ازآنچه در وسیله نقلیه شما خراب است می‌دهد و بنابراین، بهتر برای پرداخت هزینه آن آماده خواهید شد. اگر از میانگین قیمت‌های مربوط به این کدهای خطا مطمئن نیستید، می‌توانید با مکانیک‌های سایر تعمیرگاه‌های گیربکس مشورت کنید و تصویر کاملی از اقدامات تعمیرات موردنیاز و قیمت آن‌ها دریافت کنید.
 6. به یاد داشته باشید که اگر تصمیم دارید ماشین را در مغازه رها کنید ، به قرائت کیلومتر شمار توجه کنید. گاهی اوقات کارکنان تعمیرگاه‌ها از امتیاز خود سوءاستفاده می‌کنند و خودروهای مشتریان را برای اهداف شخصی که مربوط به خود فرآیند تعمیر نیست، رانندگی می‌کنند.
 7. از جداسازی گیربکس اتوماتیک خود در فرآیند تعمیر اطمینان حاصل کنید . اگر گیربکس اتوماتیک شما جداسازی نشود، واقعاً غیرممکن است که تعمیر گیربکس را انجام دهید. بنابراین مراقب وضعیت اتصالات گیربکس خود باشید.
 8. پس از اتمام بازرسی خودرو، سند برآورد کتبی را با دقت مطالعه کنید. هنگامی‌که آزمودن عیب‌یابی انجام شد، تکنسین تعمیرگاه باید به‌طور کاملاً واضح از علل خرابی در ماشین شما مطلع باشد. یک برآورد کتبی دقیقاً آن مسائل و هزینه تعمیر را مشخص می‌کند. به‌شدت توصیه می‌شود که این سند را دریافت کرده و قبل از امضا آن را به‌دقت مطالعه کنید. این‌یک روش کاملاً استاندارد برای تعمیرگاه‌های قابل‌اعتماد گیربکس است. بدین ترتیب طیف کاملی از خدمات ارائه‌شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. پوشش آن از تشخیص تا تعمیر.
 9. مواظب مراکزی باشید که اعدا می‌کنند فقط در 1 روز وسیله نقلیه خود را به جاده بازگردانید. تعمیر گیربکس فرآیندی پیچیده و زمان‌بر است، به‌ندرت پیش می‌آید که چنین رویه‌ای به‌سرعت انجام شود. آماده‌باشید که حداقل چند روز را بدون ماشین خود بگذرانید.
 10. اگر واقعاً هدفتان صرفه‌جویی در هزینه است، خودتان یک گیربکس بازسازی‌شده بخرید . اگر می‌دانید که تعویض گیربکس قابل رد نیست، قیمت‌های گیربکس‌های اتوماتیک خودروهای چینی را بررسی کنید. اگر به گزینه خوبی برخورد کردید، فقط از تأمین‌کنندگان قابل‌اعتماد خرید کنید. در چنین شرایطی اگر تعمیرگاه برای شما گیربکس بخرد از پرداخت هزینه اضافی اجتناب می‌کنید.
 11. اگر پس از انجام تعمیر گیربکس مشکوک هستید، به تعمیرگاه دیگری مراجعه کنید تا خودروی خود را بلند کرده و گیربکس را بررسی کنید. اگر گیربکس شما به‌درستی تعمیر شده باشد یا خیر، یک متخصص بی‌طرف می‌تواند بلافاصله آن را ببیند.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک چینی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی واحدهای معیوب ابتدا به دستگاه‌های آزمایشی ما متصل می‌شوند تا بتوانیم تشخیص دقیق خرابی را انجام دهیم. این پارامترهای آزمون ثبت و با دقت مستند می‌شوند. برنامه‌ای برای صلاحیت مجدد باراهنمایی تکنسین‌های مجرب تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تهیه می‌شود و تعمیرات بعدی توسط متخصصان قابل‌اعتماد انجام می‌شود. قبل از اینکه یک واحد درایو یا واحد کنترل تعمیر شده از کارگاه خارج شود، عملکرد آن به‌دقت بررسی می‌شود.

این کار دوباره با کمک شبیه‌سازهای اندازه‌گیری انجام می‌شود. تنظیمات دقیق لازم بیشتر در اینجا انجام می‌شود تا از دقت توزین چند سر شما اطمینان حاصل شود. سپس هر واحد تعمیر شده یک گزارش آزمودن یا تنظیم دریافت می‌کند. پارامترهای اندازه‌گیری واردشده نشان‌دهنده یک مرجع برای عملکرد کامل واحدهای تمام‌شده است. خدمات ما حتی از این هم فراتر می‌رود، زیرا ما مقایسه‌ای از پارامترهای اندازه‌گیری قبل و بعد از تعمیر ارائه می‌دهیم. به‌عنوان تضمین کیفیت، هر واحد گواهی با شماره واحد و کد تکنسینی که آن را تعمیر و آزمایش کرده است دریافت می‌کند.

خدمات ما عبارت‌اند از:

 • تعمیر، تعویض گیربکس
 • تعمیرات کلاچ
 • تعمیرات دیفرانسیل
 • تعمیر کیس ترانسفر
 • تعمیرات مکاترونیک
 • تعمیرات 8 سرعته ZF
 • صفحه الکترونیکی
 • کد نویسی

اصول اولیه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

یک گیربکس وظیفه انتقال نیرو از موتور به چرخ‌های محرک را بر عهده دارد و به موتور کمک می‌کند تا طیف وسیعی از سرعت‌ها را در خود جای دهد. یک گیربکس اتوماتیک نیرو را از موتور به چرخ‌های محرک هدایت می‌کند درحالی‌که بین دنده‌ها به‌طور خودکار تعویض می‌شود تا بتوانید روی تنظیم قدرت و سرعت تمرکز کنید.

گیربکس‌های اتوماتیک شامل اجزای اصلی زیر هستند: یک واحد دنده سیاره‌ای، یک پمپ هیدرولیک و یک مبدل گشتاور. تفاوت اصلی بین گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی مبدل گشتاور است که مشابه کلاچ عمل می‌کند. مبدل گشتاور به‌طور خودکار با سرعت موتور تنظیم می‌شود و نیروی چرخ‌های خودرو را تأمین می‌کند. مبدل‌های گشتاور برای کمک به روان کاری دنده‌ها و اجزای داخلی به مایع انتقال متکی هستند. اگرچه سیال انتقال نیز به نیرو و فشار موردنیاز برای تعویض دنده کمک می‌کند. در طول عمر گیربکس اتوماتیک، خدمات تعمیر و نگهداری مختلف می‌تواند به جلوگیری از تعمیرات اساسی و خرابی‌های غیرمنتظره کمک کند و درعین‌حال عمر گیربکس شما را افزایش دهد.

چرا باید خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک را در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی انجام دهید؟

سرویس گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی برای جلوگیری از خرابی غیرمنتظره و حفظ عملکرد بهینه گیربکس طراحی‌شده است. چند مورد که می‌تواند منجر به سرویس گیربکس اتوماتیک شود عبارت‌اند از بکسل کردن بارهای سنگین و سطح ناکافی مایع گیربکس. بررسی سطح مایع گیربکس برای تمیز و روغن‌کاری نگه‌داشتن تمام دنده‌ها و قطعات داخلی مهم است. صداهای سنگ‌زنی و نشت به شما در مورد مشکلات احتمالی زودهنگام هشدار می‌دهد. اگر متوجه بوی سوختگی شدید که از جعبه‌دنده خودروی خود متصاعد می‌شود، ممکن است مشکلی در توانایی گیربکس شما در حفظ مایعات وجود داشته باشد. فقدان تعمیر و نگهداری معمولی می‌تواند به مشکل گیربکس اتوماتیک کمک کند.

تعویض گیربکس می‌تواند گران باشد، بنابراین مراقبت از تعمیرات گیربکس اتوماتیک و نگهداری اولیه برای به حداکثر رساندن عمر گیربکس شما مهم است.

تمامی تعمیرات با بالاترین سطح تخصص و حرفه‌ای انجام می‌شود. برخلاف اکثر تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی، ما نه‌تنها گیربکس و گیربکس اتوماتیک را تعویض می‌کنیم، بلکه آن‌ها را نیز تعمیر می‌کنیم. مشکل شما هر چه باشد، تکنسین‌های متخصص ما به شما رسیدگی خواهند کرد.

ما می‌توانیم واحدهای شکسته را باکم یا بدون سروصدا تعمیر کنیم یا گیربکس‌های کاملاً نو یا کاملاً بازسازی‌شده یا گیربکس‌های اتوماتیک را در کارگاه جدید خود جای دهیم.  تعمیر گیربکس تمام‌کاری که ما در اینجا انجام می‌دهیم نیست. ما سرویس و تعمیر دیفرانسیل خودرو، میل درایو، شفت پایه و کیس انتقال درایو 4×4 را انجام می‌دهیم. ما کالاهای کاملاً جدید را عرضه می‌کنیم و می‌سازیم یا می‌توانیم نمونه‌های موجود شمارا بازسازی کنیم و همه‌چیز درست در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی انجام می‌شود. اگر سؤالی دارید یا اگر گیربکس شما با مشکل مواجه شده است، همین امروز با ما تماس بگیرید و اجازه دهید خودروی شما را بررسی کنیم.

هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که تمام‌کارها در اولین بار و با کمترین هزینه ممکن انجام می‌شود. بنابراین اگر به خدمات گیربکس اتوماتیک جدید، کلاچ جدید یا خدمات دیفرانسیل یا به‌صورت کلی تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک خودروی چینی خود نیاز دارید، همین امروز با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک چینی

گیربکس CVT چگونه کار می‌کند؟

گیربکس CVT یا Continuous Variable Transmission، یک نوع گیربکس اتوماتیک است که در آن از دنده های ثابت برای تغییر سرعت استفاده نمی‌شود بلکه با استفاده از یک سیستم پیچ و تاب، امکان تنظیم مستمر سرعت به صورت آرام و پیوسته فراهم می‌شود.

در گیربکس CVT، دو صفحه فلزی موازی به همراه یک برجستگی در وسط قرار دارند. صفحه پایین به محور موتور وصل شده و صفحه بالا به محور چرخ‌ها متصل است. برجستگی در وسط نیز به یک تسمه یا زنجیر متصل است که این دو صفحه را با هم ترکیب می‌کند. هنگامی که محور موتور دوام می‌آورد، صفحه پایین به حرکت در می‌آید و باعث پیچ و تاب تسمه و برجستگی در وسط می‌شود و در نتیجه صفحه بالا نیز به حرکت در می‌آید. با جابجایی برجستگی در وسط، قطر دو صفحه فلزی تغییر می‌کند و مجموعه باعث تنظیم سرعت خودرو می‌شود.

با استفاده از گیربکس CVT، می‌توان مصرف سوخت را بهبود بخشید و نیروی بیشتری را از موتور استخراج کرد، زیرا تنظیم سرعت پیوسته و بدون شوک بین موتور و چرخ‌ها بهتر انجام می‌شود. همچنین، صدای کمتری در زمان تغییر سرعت و بهبود راندمان خودرو به دنبال دارد.

یک گیربکس CVT به همان اندازه ساده است که هوشمندانه است. به زبان ساده، تسمه یا زنجیری دارد که به دور دو قرقره مخروطی شکل حلقه شده است، یکی به موتور و دیگری به چرخ‌های محرک، جایی که تسمه در آن قرار دارد – چه در انتهای پهن‌تر یا نازک‌تر هرکدام باشد. قرقره – نسبت گیربکس را در هر زمان مشخص می‌کند.

مردم اغلب می‌گویند که یک گیربکس CVT تعداد بی‌نهایت نسبت دنده دارد، که درست است، اما دقیق‌تر است که بگوییم تعداد بی‌نهایت پله بین بالاترین و کمترین نسبت‌های مجاز به دلیل اندازه قرقره‌های مخروطی شکل آن وجود دارد.

در عمل، این تعداد بی‌نهایت پله به این دلیل است که دور موتور خودروهای مجهز به CVT هنگام کار با دنده بالا و پایین نمی‌رود – در عوض صدای موتور ثابت است. به‌طور یکنواخت در برخی موارد.

 

مزایای گیربکس CVT چیست؟

مزیت اصلی گیربکس CVT راندمان بی‌نظیری است که ارائه می‌دهد. خودروهایی که با گیربکس CVT عرضه می‌شوند، کارآمدترین اقتصادهای ارائه‌دهنده هستند که در سدان های سایز متوسط به 38MPG می‌رسند. در حال حاضر، اکثر هیبریدی‌ها از CVT برای کمک به دستیابی به مصرف سوخت بهینه استفاده می‌کنند.

درشیب‌های تند، گیربکس‌های اتوماتیک سنتی در زیر بار سنگین با مشکل مواجه می‌شوند. از سوی دیگر، CVT ها بلافاصله نسبت‌های دقیق خود را پیدا می‌کنند و به‌طور یکپارچه و بدون تعویض دنده برق را تأمین می‌کنند. نوبت‌های بدون درز نیز برای تجربه سواری در داخل اتاقک مفید هستند و سواری‌های نرم و بدون تغییر قابل‌توجهی را ارائه می‌دهند.

اصطلاح “گیربکس اتوماتیک” برای افراد مختلف به معنای مختلفی اسبِ کار برده می‌شود.. اما برای شما به‌طورکلی فقط یک‌چیز معنی دارد: آن را در دنده قرار دهید و بروید. بدون تعویض دنده… گیربکس کار را برای شما انجام می‌دهد.

به این دلیل که گیربکس اتوماتیک یک اصطلاح گسترده برای توصیف بسیاری از سیستم‌های مختلف است که از اواخر دهه 40 ساخته‌شده‌اند. در آن زمان، یک گیربکس اتوماتیک اغلب فقط دو سرعت داشت: کم‌وزیاد. آن‌ها قدرت زیادی ارائه نکردند و آن‌قدرها هم کارآمد نبودند. اما رانندگی با آن‌ها آسان بود، زیرا آن‌ها تصمیم می‌گیرند چه زمانی دنده را تغییر دهند.

 

گیربکس CVT (متغیر مداوم تغییرات) یک نوع گیربکس خودرو است که به جای استفاده از دنده های ثابت، از روشی مبتنی بر تنظیم بیشترین نسبت جریان بهره می‌برد. این نوع گیربکس در بسیاری از خودروهای کوچک و بزرگ، از جمله خودروهای شهری و ورزشی استفاده می‌شود.

 

مزایای استفاده از گیربکس CVT عبارتند از:

۱- کارایی بالاتر: با استفاده از گیربکس CVT، خودرو به صورت مداوم در بهترین نسبت جریان قرار می‌گیرد، که موجب کاهش مصرف سوخت و افزایش کارایی موتور می‌شود.

۲- راندمان بالا: به دلیل کاهش میزان انتقال نیروی جانبی، راندمان بالایی در گیربکس CVT حاصل می‌شود.

۳- تسریع بهتر: گیربکس CVT بدون وقفه تنظیم نسبت جریان را انجام می‌دهد، که به خودرو اجازه می‌دهد تا به سرعت بهتری برسد.

۴- رانندگی صدا کمتر: به دلیل کاهش تلاش موتور و عدم نیاز به تغییر دنده، رانندگی در خودروهای مجهز به گیربکس CVT بسیار ساکت‌تر است.

۵- عدم تعویض دنده: در گیربکس CVT، دنده‌ها به صورت خودکار تنظیم می‌شوند و راننده نیازی به تغییر دنده ندارد، که سبب راحتی رانندگی و کاهش خستگی می‌شود.

۶- عمر طولانی: در مقایسه با گیربکس‌های دیگر، گیربکس CVT به دلیل کمترین تلاش موتور و انتقال نیروی جانبی کمتر، عمر طولانی‌تری دارد.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین نو و دست‌دوم

گیربکس‌های اتوماتیک امروزی هیچ شباهتی به گیربکس‌های اتوماتیک گذشته ندارند. و دارای چهار، پنج، شش سرعت و بیشتر هستند. درواقع گیربکس‌های 8 و 9 سرعتِ اتوماتیک تازه در جاده‌ها ظاهر می‌شوند!

و کارآمد! اضافه شدن یک مبدل گشتاور قفل‌شده و کنترل‌های کامپیوتری، اتو مات‌های بی‌نظم گذشته را به ماشینی قدرتمند و کارآمد تبدیل کرده است. درواقع، اکثر مردم به‌سختی می‌توانند مسافت پیموده شده بنزین را از یک گیربکس استاندارد خارج کنند که شما از یکی از خودکارهای امروزی انتظار دارید.

دلیل اینکه برخی از افراد پس از سرویس انتقال با مشکل مواجه می‌شوند این است که در وهله اول خیلی طولانی منتظر ماندند تا آن را سرویس کنند. صبر کردند تا مشکل انتقال پیدا کنند، سپس آن را سرویس کردند. اما وقتی مشکل ظاهر شد، دیگر خیلی دیر شده بود.

 

مزایای دِرَخش گیربکس اتوماتیک خودرو های چینی چیست؟

سرویس انتقال – چه یک تعویض ساده روغن و فیلتر باشد یا یک شستشوی کامل گیربکس یا تعویض مایع – یک مورد تعمیر و نگهداری است. شما باید این کار را به‌طور منظم انجام دهید، قبل از اینکه مشکل گیربکس خودرو چینی شما افزایش پیدا کند و دردسرساز شود.

هر تکنسین حرفه‌ای گیربکس به شما می‌گوید که تعمیر منظم گیربکس اتوماتیک، سال‌ها و مایل‌ها به عمر گیربکس شما اضافه می‌کند.

 

معایب گیربکس CVT چیست؟

درحالی‌که CVT صرفه‌جویی در مصرف سوخت بی‌رقیب را ارائه می‌دهد، هزینه‌ای دارد که باید در نظر گرفته شود. هزینه تعویض گیربکس CVT تقریباً بین 3000 تا 5000 تومان یا بیشتر است. گیربکس‌های CVT تقریباً به‌اندازه گیربکس‌های اتوماتیک استاندارد دوام نمی‌آورند، و تعجب‌آور نیست که بیش از 100 هزار مایل یا کمتر را طی نکنند.

علاوه بر این، هنگامی‌که آن‌ها خراب می‌شوند، نه بار از هر ده بار نیاز به تعویض دارند و نه تعمیر. دلیل اصلی این است که قطعات تعویضی بسیار گران هستند و یافتن آن‌ها تقریباً غیرممکن است و در صورت خرابی، آسیب بسیار زیاد است، تعمیر یک گزینه نیست.

یکی دیگر از معایب CVT این است که آن‌ها در برابر نوع اسب بخار، گیربکس‌های دستی یا اتوماتیک مقاومت نمی‌کنند. به همین دلیل است که سیستم‌های CVT برای شرایط عملکرد ایدئال نیستند.

 

گیربکس CVT (متغیر مداوم تغییرات) دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

1- آسیب پذیری در برابر حرارت: گیربکس CVT حساسیت بیشتری نسبت به حرارت دارد و در صورتی که در شرایط سخت، مثلاً در رانندگی در مرتفع‌ها یا با بار سنگین، ممکن است دچار خرابی شود.

2- قابلیت تعمیر پذیری: گیربکس CVT بسیار پیچیده‌تر از سایر گیربکس‌هاست و تعمیر و نگهداری آن نیازمند تجهیزات و متخصصین خاصی است. همچنین، قطعات یدکی گیربکس CVT نیز به دلیل پیچیدگی بیشتر، قیمت بالاتری دارند.

3- وابستگی به الکترونیک: گیربکس CVT به طور کلی به سیستم‌های الکترونیکی و کامپیوتری وابسته است و در صورت خرابی یکی از قطعات الکترونیکی، ممکن است کل گیربکس خراب شود.

4- نقص در قابلیت شتاب دهی: در خودروهای مجهز به گیربکس CVT، ممکن است در برخی موارد نقصی در قابلیت شتاب دهی خودرو وجود داشته باشد.

5- هزینه بالا: به دلیل پیچیدگی بیشتر و تکنولوژی پیشرفته، خودروهای مجهز به گیربکس CVT قیمت بالاتری نسبت به خودروهای مجهز به گیربکس‌های دیگر دارند.

6- عمر محدود بعضی از مدل‌ها: بعضی از مدل‌های گیربکس CVT، به دلیل نقص در طراحی و ساخت، عمر محدودی دارند و ممکن است قبل از انتظارات مصرف‌کننده خراب شوند.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک مبدل گشتاور

گیربکس اتوماتیک مبدل گشتاور (Torque Converter Automatic Transmission) یک نوع گیربکس اتوماتیک است که با استفاده از یک مبدل گشتاور (torque converter)، گشتاور موتور را به گشتاور واقعی برای چرخ‌های خودرو تبدیل می‌کند. این نوع گیربکس به دلیل پیچیدگی بالا و مبتنی بودن بر تکنولوژی پیشرفته، تعمیر و نگهداری آن نیازمند تخصص و تجهیزات خاصی است.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مبدل گشتاور، نیاز است که ابتدا علت مشکل را تشخیص داده و پس از آن، به صورت دقیق و با دانش فنی کافی، مشکل را برطرف کرد. در بسیاری از موارد، تعمیر گیربکس اتوماتیک مبدل گشتاور نیازمند باز کردن گیربکس و تعویض یا تعمیر قطعات داخلی گیربکس است.

مبدل‌های گشتاور یکی از رایج ترین انواع گیربکس اتوماتیک هستند. آنها از هیدرولیک برای تعویض دنده استفاده می‌کنند، که به شما یک تعویض نرم و دوست داشتنی می‌دهد. آنها کم مصرف ترین خودروهای خودکار نیستند، اگرچه بسیار بهتر از گذشته هستند، تا حدی به این دلیل که خودروسازان دنده‌های اضافی برای بهبود کارایی اضافه کرده‌اند.

گیربکس‌های مبدل گشتاور معمولاً بسته به نوع خودرو دارای ۶ تا ۱۰ دنده هستند. آنها به دلیل نرمی و قدرت بدنی خود به خودروهای لوکس و قدرتمندتری مجهز می‌شوند. بسیاری از خودروسازان نام‌های تجاری خود را می‌گذارند – آئودی آن را Tiptronic می‌نامد، BMW از Steptronic استفاده می‌کند و مرسدس بنز با G-Tronic همراه است.

به هر حال، گشتاور نیروی چرخشی است و با قدرتی که در دنیای خودرو معمولاً از آن به عنوان اسب بخار یاد می‌شود متفاوت است. برای ارائه یک مثال بسیار ابتدایی از گشتاور در مقابل قدرت، گشتاور به این معناست که شما با چه شدتی می‌توانید یک پدال را روی دوچرخه فشار دهید، در حالی که قدرت سرعتی است که می‌توانید رکاب بزنید.

برای انجام تعمیرات گیربکس اتوماتیک مبدل گشتاور، نیاز است تا از تخصص و دانش فنی کافی برخوردار باشید و از کارگاه‌های مجهز و متخصص به این زمینه استفاده کنید. همچنین، برای جلوگیری از خرابی و نیاز به تعمیرات پیشرفته، توصیه می‌شود که به دوره‌های نگهداری و تعمیرات دوره‌ای و منظم خودرو توجه کنید.

 

چرا خودرو‌های چینی دارای گیربکس اتوماتیک هستند؟

در اکثر خودروهای غیر برقی، نیروی مورد نیاز برای حرکت توسط موتوری تولید می‌شود که سوخت آن با بنزین یا گازوئیل تامین می‌شود. موتور یک میل لنگ متصل به گیربکس را می‌چرخاند که به نوبه خود به چرخ‌ها متصل است.

میل لنگ به خودی خود نمی‌تواند با محدوده سرعت و نیروی کافی بچرخد تا چرخ‌ها را به طور موثر به حرکت درآورد، بنابراین در گیربکس اتوماتیک خودرو های چینی مجموعه ای  از چرخ دنده ها با اندازه‌های مختلف – برای تنظیم نیروی ناشی از موتور استفاده می‌شود. دنده‌های پایین نیروی بیشتری را به چرخ‌ها منتقل می‌کنند تا خودرو را به حرکت درآورند، در حالی که دنده‌های بالاتر نیروی کمتری را منتقل می‌کنند، اما با سرعت بالاتر، زمانی که خودرو سریع‌تر حرکت می‌کند.

گیربکس‌ها به عنوان گیربکس نیز شناخته می‌شوند، زیرا نیرو را از موتور به چرخ‌ها منتقل می‌کنند. گیربکس احتمالاً اصطلاح بهتری است، زیرا همه گیربکس‌ها در واقع دنده ندارند، اما در بریتانیا، گیربکس اصطلاح معمولی است.

 

دلایلی که باعث شده خودروهای چینی امروزه با گیربکس اتوماتیک عرضه می‌شوند، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1- روند جهانی: با توجه به اینکه خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک در جهان به طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند و تقاضای آن‌ها در بازار جهانی رو به افزایش است، تولیدکنندگان خودرو در چین نیز سعی در تولید و عرضه خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک دارند.

2- افزایش کیفیت تولید: تولیدکنندگان خودرو در چین در سال‌های اخیر توانسته‌اند کیفیت تولید خودروهای خود را بهبود بخشند. بهبود کیفیت تولید، برای کاربران خودروهای چینی، اعتماد به برند و در نتیجه افزایش فروش، دارای اهمیت است.

3- قیمت مناسب: یکی از دلایل اصلی تقاضا برای خودروهای چینی با گیربکس اتوماتیک، قیمت مناسب آن‌ها است. خودروهای چینی با گیربکس اتوماتیک با قیمتی که قابل قبول و برای بسیاری از کاربران خودرو در دسترس است، عرضه می‌شوند.

4- انعطاف پذیری در طراحی و تولید: تولیدکنندگان خودرو در چین به دلیل عدم وجود استاندارد مشخص در صنعت خودرو، در طراحی و تولید خودروهایشان انعطاف پذیری بیشتری دارند. این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند که با توجه به تقاضای بازار، خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک را تولید کنند و عرضه کنند.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

گیربکس CVT یا گیربکس متغیر پیوسته هنوز هم یک گیربکس اتوماتیک محبوب است. متخصصان گیربکس اتوماتیک، تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، به‌طور مرتب تعمیر گیربکس سی وی تی را انجام می‌دهند.

CVT یک گیربکس تسمه محور است نه دنده. CVT همچنان استفاده از مبدل گشتاور را باقرقره‌ها و تسمه‌های فولادی حفظ می‌کند. گیربکس دائماً متغیر در تعویض دنده نرم‌ترین است. گیربکس دائماً متغیر به موتور اجازه می‌دهد تا در تمام خروجی‌های سرعت با حداکثر راندمان کار کند. واحدهای CVT به دلیل توانایی کنترل دور موتور، آلایندگی کمتری تولید می‌کنند.

واحد CVT ازنظر طراحی دارای نقاط ضعفی در واحد انتقال است. یکی از مشکلات مربوط به واحد CVT، سختی در مسیر حرکت است. نشانه‌های کلاسیک مشکل احتمالی در CVT نشت روغن یا لرزش هنگام رانندگی با سرعت‌های بالاتر است.

پیدا کردن تعمیرگاهی که به صورت تخصصی در تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی فعالیت داشته باشد سخت تر از خودرو‌های داخلی و برخی از خودرو‌های خارجی است چرا که تنوع خودروهای چینی در بازار ایران بیشتر است، در نتیجه مدل‌های خودرو‌های چینی و گیربکس اتوماتیک به کار رفته در آن‌ها نیز تفاوت‌هایی دارند که تشخیص آن‌ها بر عهده استادکاران متخصص است.

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی کلیه خدمات مربوط به تعمیر و سرویس انواع گیربکس خودرو‌های چینی با توجه به تخصصی بودن مجموعه در این حوزه توسط کارشناسان و استادکاران متخصص انجام می‌شود. کلیه خدمات با ضمانت نامه یکساله و قیمت رقابتی و مناسب ارائه می‌شوند.

کارشناسان ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی قادر است قطعات یدکی برای گیربکس‌های اتوماتیک را از سازنده تهیه کند. هنگامی‌که قطعات فرسوده جایگزین در دسترس نباشند، می‌توان قطعات جدید را در بخش تعمیرات مبدل گشتاور تخصصی مجموعه ما ساخت.

خدمات CVT (گیربکس متغیر پیوسته) ما عبارت‌اند از:

 • تعمیرات CVT
 • بازسازی CVT
 • تعویض CVT
 • عیب‌یابی CVT
 • تعمیر و نگهداری سیالات CVT
 • تعویض بدنه شیر CVT
 • تعویض تسمه فشاری، قرقره و بلبرینگ CVT
امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل گیربکس اتوماتیک یا انجام سرویس های دوره ای گیربکس، با کارشناسان ما تماس بگیرید:
۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

———————————————————

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

———————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *