تعمیر گیربکس برلیانس

گیربکس برلیانس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

فهرست مطالب نمایش

گیربکس برلیانس

برلیانس یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی در چین است و در حال حاضر در بیش از ۸۰ کشور جهان فعالیت می‌کند. این شرکت خودروهای متنوعی را تولید می‌کند، از جمله خودروهای سواری، خودروهای شاسی‌بلند، ون‌ها، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها. برلیانس با تولید خودروهای با کیفیت و با قیمت ارزان، موفق به جذب مشتریان بسیاری در سراسر جهان شده است.

برلیانس یکی از برندهای خودروسازی چینی است که در سال ۱۹۸۹ تأسیس شد. گیربکس برلیانس، همانند بقیه قطعات خودروهای این برند، تحت لیسانس تولید شده است. گیربکس خودروهای برلیانس بسته به نوع خودرو و مدل آن، می‌تواند دارای انواع مختلفی باشد، از جمله گیربکس‌های دستی (دنده‌ای) و خودکار (اتوماتیک) با چهار یا پنج دنده، گیربکس‌های ترمز دستی (آرماتور) و غیره. به طور کلی، گیربکس برلیانس همانند گیربکس خودروهای دیگر، قسمتی اساسی و حیاتی از سیستم نقل و انتقال قدرت خودرو است که وظیفه انتقال نیروی موتور به چرخ‌های خودرو را به عهده دارد.

گیربکس برلیانس همانند گیربکس خودروهای دیگر، دارای بخش‌های مختلفی است که شامل دنده‌ها، کلاچ، شافت‌ها، صفحات دنده و سایر قطعات است. این گیربکس‌ها معمولاً با توجه به نوع خودرو و سبک رانندگی، به صورت دستی یا خودکار با چندین دنده‌ی مختلف طراحی و تولید می‌شوند.

گیربکس‌های برلیانس برخی از ویژگی‌هایی مانند قدرت بالا، کارایی بالا، ایمنی بالا، طول عمر بالا و کاربردی بودن دارند. همچنین، برای افزایش کارایی و قدرت خودرو، گیربکس‌های برلیانس به فناوری‌های جدیدی مانند جعبه‌های دوگانه و سیستم‌های کنترل دینامیک خودرو (VDC) مجهز شده‌اند.

در سال‌های اخیر تعداد خودروهای برلیانس در ایران افزایش پیداکرده‌اند، هرچند که تعداد این خودرو را محدود است اما این خودروها نیز مانند تمامی خودروهای خارجی موجود در ایران به تعمیر و سرویس تخصصی نیاز دارند.

درحالی‌که یک موتور نیرو تولید می‌کند، یک گیربکس کنترل می‌کند که چقدر از آن در هر سرعت معین به چرخ‌ها می‌رسد. در مورد گیربکس اتوماتیک، اساساً یک تعویض دنده‌اتوماتیک است که کار را برای شما انجام می‌دهد. از چیزی که مبدل گشتاور نامیده می‌شود برای تعیین زمان تعویض دنده استفاده می‌کند، به‌طوری‌که وقتی سرعت می‌گیرید، به دنده بالاتر می‌رود و وقتی کم می‌کنید، به دنده پایین‌تر برمی‌گردد

اگر شروع به تجربه مشکلاتی در گیربکس برلیانس خود کردید، احتمالاً زمان آن رسیده است که آن را بررسی کنید. اگر آن را نادیده بگیرید، ممکن است درنهایت از کار بیفتد، به این معنی که ماشین شما قادر به کار نخواهد بود. در ادامه مقاله موارد خرابی و نشانه‌های خرابی گیربکس برلیانس که نشان‌دهنده نیاز خودرو شما به تعمیر گیربکس برلیانس هستند را بررسی خواهیم کرد.

 

تعمیر گیربکس برلیانس در کرج

تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس بستگی به نوع مشکل دارد که در گیربکس وجود دارد، اما در کل به طور کلی می‌توانید از روش‌های زیر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس استفاده کنید:

1. تعویض روغن گیربکس: تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس هر یک تا دو سال دوره‌ای بسته به شرایط محیطی و نحوه استفاده از خودرو پیشنهاد می‌شود. تعویض روغن گیربکس به طور کلی بهبود عملکرد و عمر گیربکس را تضمین می‌کند.

2. تعویض فیلتر گیربکس: فیلتر گیربکس برای جلوگیری از نفوذ ذرات کوچک به داخل گیربکس استفاده می‌شود. تعویض فیلتر گیربکس به طور دوره‌ای بسته به نوع استفاده از خودرو پیشنهاد می‌شود.

3. تعویض کلاچ: در صورتی که کلاچ گیربکس اتوماتیک برلیانس فرسایش کرده باشد، باید تعویض شود. این کار باید توسط تعمیرکاران مجرب و به صورت کامل انجام شود.

4. تعویض قطعات داخلی گیربکس: در صورتی که سایر قطعات داخلی گیربکس اتوماتیک برلیانس فرسایش یا خرابی داشته باشند، باید تعویض شوند. این کار باید توسط تعمیرکاران مجرب و به صورت کامل انجام شود.

5. تعمیر سیستم کنترل گیربکس: در صورتی که سیستم کنترل گیربکس اتوماتیک برلیانس خراب شده باشد، باید تعمیر شود. این کار باید توسط تعمیرکاران مجرب و با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز انجام شود.

در هر صورت، بهتر است برای تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس به یک تعمیرکار مجرب و متخصص مراجعه کنید تا مشکلات گیربکس را به صورت کامل تشخیص داده و رفع کند.

 

سرویس گیربکس اتوماتیک برلیانس

سرویس گیربکس اتوماتیک برلیانس باید به طور دوره‌ای و با رعایت زمانبندی توسط تعمیرکاران مجرب صورت بگیرد. این سرویس شامل بررسی و تعویض قطعات و موارد زیر می‌شود:

1. تعویض روغن گیربکس: تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس هر یک تا دو سال دوره‌ای بسته به شرایط محیطی و نحوه استفاده از خودرو پیشنهاد می‌شود. تعویض روغن گیربکس به طور کلی بهبود عملکرد و عمر گیربکس را تضمین می‌کند.

2. تعویض فیلتر گیربکس: فیلتر گیربکس برای جلوگیری از نفوذ ذرات کوچک به داخل گیربکس استفاده می‌شود. تعویض فیلتر گیربکس به طور دوره‌ای بسته به نوع استفاده از خودرو پیشنهاد می‌شود.

3. بررسی و تعویض کلاچ: کلاچ گیربکس اتوماتیک برلیانس باید به طور دوره‌ای بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. این کار باید توسط تعمیرکاران مجرب و به صورت کامل انجام شود.

4. بررسی و تعویض قطعات داخلی گیربکس: سایر قطعات داخلی گیربکس اتوماتیک برلیانس باید به طور دوره‌ای بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند. این کار باید توسط تعمیرکاران مجرب و به صورت کامل انجام شود.

5. بررسی و تنظیم سیستم کنترل گیربکس: سیستم کنترل گیربکس اتوماتیک برلیانس باید به طور دوره‌ای بررسی و در صورت نیاز تنظیم شود. این کار باید توسط تعمیرکاران مجرب و با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز انجام شود.

برای انجام سرویس گیربکس اتوماتیک برلیانس، بهتر است به یک تعمیرگاه مجرب و به روز شده با تمامی تجهیزات لازم مراجعه کنید.

 

چه عواملی باعث خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس میگردد

خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس ممکن است به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد که برخی از این عوامل عبارتند از:

1. نادرست استفاده از خودرو: استفاده نادرست از خودرو می‌تواند باعث خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس شود. مثلاً، شروع حرکت با شتاب بیش از حد یا توقف ناگهانی می‌تواند باعث خرابی گیربکس شود.

2. عدم تعویض روغن به موقع: عدم تعویض روغن گیربکس به موقع می‌تواند باعث خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس شود. روغن گیربکس در طول زمان آلوده و کثیف می‌شود و اگر تعویض نشود، می‌تواند باعث خرابی قطعات گیربکس شود.

3. استفاده از قطعات نامناسب: استفاده از قطعات نامناسب و ناشی از کیفیت پایین، می‌تواند باعث خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس شود.

4. خرابی قطعات داخلی گیربکس: قطعات داخلی گیربکس اتوماتیک برلیانس ممکن است به دلیل عدم نگهداری و تعویض به موقع خراب شوند که باعث خرابی کلی گیربکس می‌شود.

5. عدم تنظیم صحیح سیستم کنترل گیربکس: سیستم کنترل گیربکس اتوماتیک برلیانس باید به طور دوره‌ای بررسی و در صورت نیاز تنظیم شود. تنظیم نادرست سیستم کنترل گیربکس می‌تواند باعث خرابی قطعات داخلی گیربکس شود.

6. شرایط محیطی سخت: شرایط محیطی سخت مانند دمای بالا، رطوبت و شرایط رانندگی سخت، می‌تواند باعث خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس شود.

در کل، بهتر است به رعایت زمانبندی سرویس گیربکس و استفاده نادرست از خودرو اجتناب کرده و در صورت وجود علائم خرابی، به سرعت به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.

 

علائم خرابی گیربکس برلیانس

 • مشکل در تعویض دنده یا درگیر کردن کلاچ
 • بوی سوزش
 • صداهای عجیب زمانی که ماشین شما در حالت نول است
 • لیز خوردن دنده‌ها یا تأخیر در شتاب گیری
 • یک کلاچ کششی
 • مایع گیربکس نشت می‌کند
 • چراغ چک موتور روشن است
 • هنگام تعویض دنده، سنگ‌زنی یا تکان دادن
 • صداهای زمزمه کردن، غر زدن یا ناله کردن
 • لرزش هنگام فشار دادن پدال کلاچ
 • ماشین شما هنگام تعویض دنده واکنشی نشان نمی‌دهد، به‌خصوص از پارکی به درایو
تعمیر گیربکس برلیانس
تعمیر گیربکس برلیانس

علائم خرابی گیربکس برلیانس ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1. صدای ناشی از ترکیدن و یا سایش قطعات: صدای ناشی از ترکیدن و یا سایش قطعات داخلی گیربکس، مانند شافت‌ها، دنده‌ها، صفحات دنده و غیره، می‌تواند نشانه‌ی خرابی گیربکس برلیانس باشد.

2. سختی و یا عدم تغییر دنده: در صورتی که دنده‌های گیربکس برلیانس با سختی حرکت کردند و یا دنده‌های گیربکس برلیانس به درستی تغییر نکنند، این می‌تواند نشانه‌ی خرابی گیربکس باشد.

3. عدم حرکت خودرو: در صورتی که خودروی برلیانس شما با گیربکس خودکار نتواند حرکتی داشته باشد، ممکن است گیربکس دچار خرابی شده باشد.

4. افزایش مصرف سوخت: خرابی گیربکس برلیانس ممکن است باعث افزایش مصرف سوخت شود. در صورتی که مصرف سوخت خودروی برلیانس شما افزایش پیدا کرده است، می‌تواند نشانه‌ی خرابی گیربکس باشد.

5. نشت روغن: در صورتی که روغن گیربکس برلیانس از محل‌های ناخالصی خارج شود و نشت کند، می‌تواند نشانه‌ی خرابی گیربکس باشد.

در صورتی که هر یک از این علائم در خودروی برلیانس شما مشاهده شد، بهتر است به یک متخصص خودروسازی مراجعه کرده و گیربکس خودرو را بررسی و تعمیر کنید.

 

چه چیزی باعث ازکارافتادن گیربکس برلیانس می‌شود؟

روغن گیربکس کم

درست مانند یک موتور، یک گیربکس برای عملکرد به مایع نیاز دارد که در این مورد، مایع انتقال نامیده می‌شود. این نه‌تنها به‌عنوان روان کننده بلکه به‌عنوان یک مایع هیدرولیک نیز عمل می‌کند. این کار آن را در دمای عملیاتی ایمن نگه می‌دارد، تعویض دنده را تسهیل می‌کند و قطعات متحرک را روان می‌کند.

همان‌طور که ممکن است حدس بزنید، اگر مایع گیربکس کم باشد، داغ می‌شود، نمی‌تواند به‌آرامی جابجا شود و قطعات داخلی درنهایت مسدود می‌شوند.

خوشبختانه، مایع گیربکس برلیانس اغلب بین 30،000 تا 60،000 کیلومتر دوام می‌آورد، به این معنی که اگر راننده متوسطی هستید، فقط باید هر 2 تا 5 سال یک‌بار آن را تعویض کنید.

نشت روغن گیربکس

این مورد بسیار خطرناک برای خودرو و گیربکس شماست، به این معنی که گیربکس شما مایع ضروری موردنیاز خود را دریافت نمی‌کند. بااین‌حال، اگر گیربکس شما مایع نشت می‌کند، نمی‌توانید به‌سادگی مایع بیشتری اضافه کنید. شما باید مشکل را برطرف کنید.

خوشبختانه، مایع گیربکس قرمز است، بنابراین اگر متوجه یک گودال مایع قرمزرنگ در زیر ماشین خود شوید، کاملاً مشخص است که از چه چیزی است. در این مقاله نحوه تعمیر گیربکس نشتی و همچنین هزینه آن راکمی بیشتر توضیح خواهیم داد.

فیلتر روغن گیربکس مسدود شده

اگر نمی‌دانستید، گیربکس شما دارای فیلتری است که زباله‌های مضر مانند خاک، گردوغبار و تکه‌های فلزی را قبل از اینکه به خرابکاری ادامه دهند، از بین می‌برد. بااین‌حال، هنگامی‌که فیلتر به‌اندازه کافی زباله‌ها را از بین می‌برد، ممکن است مسدود شود و آن را بی‌فایده کند.

نه‌تنها این مورد، بلکه می‌تواند جریان سیال را نیز مسدود کند، یعنی همان مشکل دو علت اول. خوشبختانه، گیربکس شما با تعویض مایع گیربکس (و فیلتر) هر 30000 تا 60000 مایل سالم می‌ماند. علاوه بر این، انجام این کار به شما این امکان را می‌دهد که مشکلات کوچک را قبل از بدتر شدن آن‌ها تشخیص دهید.

اکنون‌که می‌دانید چه چیزی باعث می‌شود یک انتقال با مشکل مواجه شود. بیایید به چند مورد از رایج‌ترین علائمی که نشان می‌دهند علائم شماست نگاهی بی اندازیم.

 

مزایا و معایب گیربکس اتوماتیک برلیانس

گیربکس اتوماتیک برلیانس، مزایا و معایب خود را داراست که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مزایای گیربکس اتوماتیک برلیانس:
1. کارایی بالاتر: گیربکس اتوماتیک برلیانس به دلیل عدم نیاز به تعویض دستی دنده‌ها، از کارایی بالاتری برخوردار است و راننده تنها نیاز دارد به فرمان کنترل خودرو توجه کند.

2. رانندگی راحت‌تر: با داشتن گیربکس اتوماتیک برلیانس، رانندگی راحت‌تر می‌شود و نیازی به تنظیم دستی دنده‌ها نیست.

3. کمترین استرس برای راننده: با داشتن گیربکس اتوماتیک برلیانس، راننده کمترین استرس را در هنگام رانندگی تجربه می‌کند و از خستگی کمتری برخوردار می‌شود.

4. سرعت بیشتر در ترافیک: با داشتن گیربکس اتوماتیک برلیانس، رانندگان می‌توانند به سرعت بیشتری در ترافیک حرکت کنند و بهترین عملکرد را از خودرو خود بخشند.

معایب گیربکس اتوماتیک برلیانس:
1. هزینه بالاتر: گیربکس اتوماتیک برلیانس هزینه بالاتری نسبت به گیربکس دستی دارد.

2. خرابی‌های پیچیده‌تر: در صورتی که گیربکس اتوماتیک برلیانس خراب شود، تعمیر آن پیچیده‌تر و گران‌تر از گیربکس دستی خواهد بود.

3. مصرف سوخت بیشتر: مصرف سوخت گیربکس اتوماتیک برلیانس در برخی شرایط بیشتر از گیربکس دستی است.

4. حساسیت بیشتر در موارد خاص: گیربکس اتوماتیک برلیانس در برخی شرایط خاص مثل صعود و نزول هایلی و کوهستانی حساسیت بیشتری دارد و عملکرد آن ممکن است بهبود یابد.

5. نیاز به سرویس دوره‌ای: گیربکس اتوماتیک برلیانس نیاز به سرویس دوره‌ای دارد و باید به طور منظم روغن گیربکس تعویض شود و قطعات داخلی آن بررسی و تعویض شوند.

در کل، با توجه به مزایا و معایب فوق، انتخاب بین گیربکس اتوماتیک و دستی باید بر اساس نیاز و میل عملکردی شخصی خودروسوار صورت گیرد. به عنوان مثال، اگر شما به دنبال رانندگی راحت‌تر و کارایی بالاتر هستید و تمایل دارید به هزینه بیشتری برای خودروتان بپردازید، گیربکس اتوماتیک برلیانس می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما اگر به دنبال هزینه کمتر و کنترل دقیق‌تر روی دستی دنده‌ها هستید، گیربکس دستی ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

 

علائم گیربکس برلیانس معیوب

بوی سوختگی

اگر متوجه بوی سوختگی از ماشین خود شوید، هرگز نشانه خوبی نیست. همان‌طور که قبلاً ذکر کردیم، کمبود مایعات می‌تواند باعث گرم شدن بیش‌ازحد انتقال نوبت. وقتی مقدار کمی باقی می‌ماند، می‌تواند بسوزد و بوی سوزش منحصربه‌فرد و خوش بویی بدهد.

بازهم، تشخیص یک انتقال ناموفق در مراحل اولیه برای جلوگیری از آسیب بیشتر و درنتیجه افزایش صورتحساب فروشگاه بسیار مهم است.

لغزش دنده

توجه به این‌یکی بسیار آسان است. این بدان معناست که گیربکس شما دنده‌ها را عوض می‌کند درحالی‌که نباید. این نه‌تنها می‌تواند باعث آسیب بیشتر شود، بلکه رانندگی ماشین شما را نیز خطرناک می‌کند.

مطمئن شوید که گیربکس اتوماتیک به‌آرامی تعویض می‌شود، چیزهای زیادی انجام می‌شود، اما اگر گیربکس شما دنده‌ها را می‌لغزد، همه این‌ها مستقیماً از پنجره بیرون می‌روند. این بدان معنی است که با بالا رفتن RPM ها بدون هشدار، احساس تکان شدیدی را تجربه خواهید کرد.

ممکن است این موضوع را یک مزاحم در نظر بگیرید، اگر در جاده‌های نرم رانندگی می‌کنید، درواقع می‌تواند باعث از دست دادن کشش ماشین نوبت. این خود، مسافران و اطرافیانتان را در معرض خطر قرار می‌دهد

صدای غر زدن / ناله

قبلاً اشاره کردیم که بدون مایع بودن گیربکس چقدر بد است. یکی از دلایل این امر این است که مایع انتقال به‌عنوان روان کننده عمل می‌کند و یک‌لایه نازک بین فلز ایجاد می‌کند.

بدون آن، فلز با فلز برخورد می‌کند و هنگامی‌که چرخ‌دنده‌ها در جای خود قفل می‌شوند، صدای « زوزه» یا «ناله» تولید می‌کند.

هرچه این صداها بیشتر ادامه داشته باشند، انتقال شما ضربه بیشتری را تحمل می‌کند و درنهایت منجر به شکست آن می‌شود.

مسائل مربوط به تعویض دنده

اگر گیربکس شما در هنگام تعویض دنده تردید کند یا تکان بخورد، احتمالاً مایع آن کم است. مایع گیربکس تعویض دنده را تسهیل می‌کند و بدون آن، ممکن است مال شما در انجام این کار دچار مشکل شود.

مانند علائم قبلی، بردن خودروی خود برای بازرسی در اولین نشانه‌های مشکل به جلوگیری از بدتر شدن مشکل کمک می‌کند. آسیب کمتر برابر است با هزینه تعمیر کمتر.

اکنون‌که علائمی را که باید مراقب آن‌ها باشید را بهتر درک می‌کنید. بیایید ببینیم چقدر می‌توانید برای هزینه‌های تعمیر گیربکس هزینه کنید.

 

هزینه تعمیر/تعویض گیربکس چقدر است؟

هزینه تعمیر یا تعویض گیربکس برلیانس متفاوت است و بسته به شرایط و عیب خاصی که گیربکس دارد، می‌تواند متفاوت باشد. همچنین، هزینه تعمیر گیربکس برلیانس ممکن است با توجه به نوع گیربکس (دستی یا خودکار) و فناوری‌های موجود در آن، متفاوت باشد.

در صورتی که قطعات گیربکس برلیانس دچار خرابی شده باشند و نیاز به تعمیر داشته باشند، هزینه تعمیر معمولاً بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار (تقریباً ۸ تا ۲ میلیون تومان) است. اما در صورتی که نیاز به تعویض گیربکس برلیانس باشد، هزینه آن معمولاً بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار (تقریباً ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان) است.

به علاوه، هزینه تعمیر یا تعویض گیربکس برلیانس ممکن است با توجه به شرایط سرویس دهی و قطعات مورد استفاده، در مراکز تعمیرات مختلف، متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است قبل از انجام هرگونه تعمیر یا تعویض گیربکس برلیانس، هزینه‌ها و شرایط مورد نیاز را با مراکز تعمیرات معتبر و متخصص در این زمینه مشاوره کنید.

فلاش روغن گیربکس برلیانس انتقال

این سرویس شامل تخلیه سیستم از تمام مایع انتقال قدیمی و جایگزینی آن با مایع جدید است. بسته به اینکه وسیله نقلیه خود را کجا می‌برید، هزینه می‌تواند از 080 تا 2500 تومان متغیر باشد. خوشبختانه، این کاری است که می‌توانید در خانه انجام دهید تا این هزینه‌ها را به نصف کاهش دهید.

تعویض شیر برقی تعویض دنده

شیر برقی اساساً دریچه‌ای است که میزان جریان سیال از طریق گیربکس را کنترل می‌کند. تعویض یک شیر برقی می‌تواند از 1500 تا 0 400 تومان متغیر باشد (شامل قطعات و نیروی کار). اکثر گیربکس‌ها دارای دو یا چند شیر برقی هستند، به این معنی که هزینه‌ها می‌تواند نسبتاً سریع افزایش یابد.

نشت مایع انتقال

نشتی گیربکس معمولاً از یک مهروموم فرسوده رخ می‌دهد که هزینه تعویض آن به 2000 تومان می‌رسد . اما اگر نشتی از آب‌بند جلو باشد، این مقدار به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

خوشبختانه، بیشتر مایعات انتقال دارای عوامل تورم مهروموم هستند که از خشک شدن و جمع شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توانید افزودنی‌های خاصی را برای حفظ مهروموم انتقال اضافه کنید.

بازسازی گیربکس

بازسازی گیربکس شامل تعویض قطعات فرسوده/شکسته و نجات آنچه می‌توانید است. مسئله این است که این کار زمان زیادی می‌برد. به همین دلیل، هزینه‌ها نزدیک به میزان تعویض گیربکس است.

تعویض گیربکس

هزینه‌های تعویض گیربکس شما با گیربکس جدید بین 40000 تا 80000 تومان متغیر است . خوشبختانه، می‌توانید این هزینه‌ها را با تعویض آن با یک گیربکس کارکرده یا بازسازی‌شده کاهش دهید که بین 25000 تا 40000 تومان متغیر است.

فلاش گیربکس برلیانس

شستشوی گیربکس خودرو به معنای پاک کردن خطوط هیدرولیک از مایع و لجن قدیمی است. این به جلوگیری از گرفتگی و نشتی کمک می‌کند، عمر گیربکس را افزایش می‌دهد و احتمال نیاز به تعمیر پرهزینه را کاهش می‌دهد.

 

فلاش گیربکس چقدر هزینه دارد؟

هزینه فلاش گیربکس برلیانس متفاوت است و بسته به منطقه و شرایط مختلف، ممکن است متفاوت باشد. همچنین، هزینه فلاش گیربکس برلیانس ممکن است با توجه به نوع خودرو و گیربکس (دستی یا خودکار) و سال تولید خودرو، متفاوت باشد.

به طور کلی، هزینه فلاش گیربکس برلیانس معمولاً بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار (تقریباً ۴ تا ۱۲ میلیون تومان) است. اما باید توجه داشت که هزینه فلاش گیربکس برلیانس ممکن است با توجه به نوع مشکل و نیاز به تعویض قطعات، بیشتر یا کمتر از این مبلغ باشد.

لازم به ذکر است که فلاش گیربکس برلیانس بهتر است تنها توسط فنی‌حرفه‌ای و با استفاده از تجهیزات مناسب و نرم‌افزارهای معتبر و اصلی انجام شود. در غیر این صورت ممکن است خطراتی مانند خرابی دائمی گیربکس و یا ایجاد مشکلات جدید در گیربکس رخ دهد. بنابراین، بهتر است به مراکز تعمیرات معتبر و مجرب مراجعه کرده و از خدمات فنی آن‌ها استفاده کنید.

 

فلاش سیال انتقال چگونه انجام می‌شود؟

فلاش سیال انتقال (Transmission Fluid Flush) یکی از روش‌های تعویض روغن گیربکس برلیانس است که در آن، سیال انتقال (Transmission Fluid) قدیمی و آلوده با سیال تازه و پاک جایگزین می‌شود. این کار باعث بهبود عملکرد گیربکس و افزایش عمر مفید آن می‌شود.

برای انجام فلاش سیال انتقال، ابتدا خودرو برلیانس باید به یک مکانیک حرفه‌ای و مجرب مراجعه کند. در این مرحله، مکانیک با استفاده از دستگاه خاصی که به لوله‌های سیال انتقال متصل می‌شود، سیال انتقال قدیمی و آلوده را مکش می‌کند. سپس با استفاده از دستگاه خاص دیگری، سیال تازه و پاک جایگزین سیال قدیمی می‌شود.

در صورتی که مکانیک شما در هنگام انجام فلاش سیال انتقال، مشکلی در گیربکس برلیانس شما تشخیص دهد، ممکن است نیاز به تعمیر گیربکس باشد. در این صورت، می‌توانید با مشاوره مکانیک، تعمیرات لازم را انجام دهید.

لازم به ذکر است که فلاش سیال انتقال برای گیربکس برلیانس، هر ۴۰ هزار تا ۹۰ هزار کیلومتر (بسته به شرایط مختلف) توصیه می‌شود. همچنین، برای انجام این کار، بهتر است از سیال انتقال اصلی و مناسب برای گیربکس برلیانس استفاده شود.

برای انجام یک فلاش مایع، مغازه‌ها یک ماشین تخصصی را به خطوط خنک‌کننده انتقال وصل می‌کنند. این دستگاه بسیار شبیه به دستگاه دیالیز عمل می‌کند، مایع قدیمی را تخلیه می‌کند و مایع جدید را برای «شستشوی» سیستم و شستن لجن از بین می‌برد.

پس از اتمام، سیستم تمیز، عاری از زباله و پر از مایع تازه باقی می‌ماند.

 

هرچند وقت یک‌بار باید گیربکس را شستشو دهید؟

شستشوی گیربکس برلیانس یکی از مراحل مهم و ضروری در نگهداری و تعمیر گیربکس است که به منظور حفظ عملکرد و افزایش عمر مفید آن، باید به‌صورت دوره‌ای انجام شود. اما فرکانس شستشوی گیربکس بسته به شرایط و نوع خودرو و گیربکس، ممکن است متفاوت باشد.

به طور کلی، برای گیربکس خودرو برلیانس، توصیه می‌شود که شستشوی گیربکس هر ۶۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر یا هر ۴۰ تا ۵۰ هزار مایل انجام شود. اما در صورت استفاده از خودرو در شرایط سخت، مثل رانندگی در شهر با ترافیک سنگین یا رانندگی در مسیرهای کوهستانی و پربار، شستشوی گیربکس به‌صورت متناوب و بیشتر از دوره‌های معمول توصیه می‌شود.

لازم به ذکر است که شستشوی گیربکس برای برخی از خودروهای برلیانس با گیربکس خاصی ممکن است لازم نباشد و در صورتی که نیاز به شستشوی گیربکس برای خودرو شما وجود دارد، بهتر است به مراکز تعمیرات معتبر و مجرب مراجعه کنید و از خدمات فنی آن‌ها استفاده کنید.

 

اگر مایع انتقال را شستشو نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر گیربکس خودروی شما دارای کثیفی و لجن زیادی در داخل باشد، عملکرد تعویض دنده احتمالاً دچار مشکل می‌شود. درنهایت، جابجایی می‌تواند دشوار یا حتی غیرممکن شود.

 

علائمی که نشان می‌دهد گیربکس شما نیاز به شستشو دارد

گیربکس خودرو برلیانس نیاز به شستشوی دوره‌ای دارد تا عمر مفید و عملکرد آن حفظ شود. برخی از علائمی که نشان‌دهنده نیاز به شستشوی گیربکس برلیانس هستند عبارتند از:

۱. افزایش دمای گیربکس: افزایش دمای گیربکس برای خودرو برلیانس ممکن است به دلیل آلودگی و ناخالصی سیال انتقال باشد.

۲. صدای عجیب: صدای عجیب و ناشی از اصطکاک بین قطعات گیربکس، ممکن است نشان‌دهنده نیاز به تعویض سیال انتقال و شستشوی گیربکس باشد.

۳. خلل در تغییر دنده: اگر در تغییر دنده گیربکس خودرو برلیانس خلل ایجاد شده و عملکرد آن به درستی انجام نشود، ممکن است نیاز به شستشوی گیربکس باشد.

۴. لرزش و لغزش: لرزش و لغزش در خودرو برلیانس، ممکن است نشان‌دهنده مشکل در گیربکس باشد و نیاز به شستشوی گیربکس را نشان دهد.

در صورتی که شما هر یک از علائم فوق را در خودرو برلیانس خود مشاهده می‌کنید، بهتر است به یک متخصص تعمیرات خودرو مراجعه کنید و گیربکس خودرو را بررسی و شستشو کنید.

 

فلاشینگ در مقابل تعویض: کدام سرویس گیربکس برلیانس هزینه بیشتری دارد؟

تعویض مایع گیربکس خدماتی کاملاً متفاوت از شستشو است. تغییر سیال همچنین شامل تخلیه مایع قدیمی است، اما به‌جای تمیز کردن سیستم، ATF تازه به‌سادگی به آن اضافه می‌شود.

بسته به اینکه ماشین شما چند لیتر ATF مصرف می‌کند، تخلیه سیستم و پر کردن آن باید 800 تا 2500 تومان هزینه داشته باشد.

هنگام تعویض ATF، تعویض فیلتر گیربکس و بسته به شرایط، واشر تابه نیز معمول است. قیمت اولی 105 تا 300 تومان و دومی 750 تا 1500 تومان است. درمجموع، انتظار دارید 1700 تا 4300 تومان برای تعویض صحیح مایع گیربکس هزینه کنید.

شستشوی مایعات گیربکس برلیانس: یک سرویس حیاتی که هر 2 سال یک‌بار / 30000 کیلومتر موردنیاز است

درحالی‌که شما فقط باید هر دو سال یک‌بار گیربکس را شستشو دهید، اما همچنان یک مورد مهم در هر برنامه تعمیر و نگهداری معمولی است.

علائمی مانند صدای ناله یا ساییدن بعید است که آسیبی ایجاد کند، اما شما را از این موضوع آگاه می‌کند. بااین‌حال، نشتی ATF و گرمای بیش‌ازحد موتور می‌تواند منجر به مشکلات طولانی‌مدت شود که بسیاری از آن‌ها هزینه تعمیر بالایی دارند. شما می‌توانید با نگهداری از خودروی خود بر اساس برنامه خدمات پیشنهادی سازنده، از بسیاری از تعمیرات پرهزینه جلوگیری کنید.   .

 

تعویض روغن گیربکس برلیانس

تعویض روغن گیربکس برلیانس یکی از مراحل مهم و ضروری در نگهداری و تعمیر گیربکس است که به منظور حفظ عملکرد و افزایش عمر مفید آن، باید به‌صورت دوره‌ای انجام شود. توصیه می‌شود که روغن گیربکس برلیانس هر ۴۰ تا ۹۰ هزار کیلومتر یا هر ۲۴ تا ۵۵ هزار مایل (بسته به شرایط و نوع خودرو) تعویض شود. اگر خودرو در شرایط سختی مانند رانندگی در شهر با ترافیک سنگین، رانندگی در مسیرهای کوهستانی و پربار یا رانندگی در شرایط آب و هوایی سخت استفاده شود، تعویض روغن گیربکس برلیانس باید به‌صورت متناوب و بیشتر از دوره‌های معمول انجام شود.

در هر صورت، برای تعویض روغن گیربکس برلیانس، ابتدا باید روغن کثیف را از داخل گیربکس خارج کرده و سپس روغن تمیز جدید را برای تزریق به گیربکس آماده کنید. برای انجام این کار، بهتر است به یک متخصص تعمیرات خودرو یا مرکز خدمات خودرو مراجعه کنید. آن‌ها می‌توانند به شما راهنمایی کنند و این کار را با استفاده از ابزار مناسب و با رعایت نکات ایمنی انجام دهند. همچنین، توصیه می‌شود همراه با تعویض روغن گیربکس، فیلتر هوای گیربکس را نیز تعویض کنید.

 

بیشتر روغن‌های گیربکس برلیانس شامل موارد زیر هستند:

 • روان کننده‌ها
 • بازدارنده‌های خوردگی
 • مواد شوینده
 • پراکنده‌کننده‌ها
 • سورفکتانت ها
 • افزودنی‌های ضد سایش
 • بهبوددهنده / اصلاح‌کننده ویسکوزیته
 • افزودنی‌های متورم مهروموم
 • افزودنی‌های ضد کف
 • ترکیبات ضد اکسیداسیون
 • بهبوددهنده‌های جریان سرد
 • ضخیم کننده‌های با دمای بالا

 

وقتی در مورد قطعه‌ای صحبت می‌کنید که هزینه تعویض آن بین 15000 تا 35000 تومان است، آیا واقعاً منطقی است که از تغییر چیزی که باعث کارکرد آن می‌شود صرف‌نظر کنید؟ به‌خصوص زمانی که فهرست مواد مفید به‌اندازه موارد بالا باشد.

بیشتر روغن‌های گیربکس بین 30000 تا 60000 کیلومتر دوام می‌آورند، اگرچه برخی ادعا می‌کنند تا 150000 کیلومتر دوام می‌آورند. ایده این نیست که ببینی تا کی می‌تواند دوام بیاورد.

 

نشانه‌های نیاز به روغن گیربکس جدید چیست؟ 

گیربکس خودرو برلیانس باید به‌طور دوره‌ای روغن‌گیربکس آن تعویض شود تا عملکرد بهینه خود را حفظ کند. برخی از نشانه‌هایی که نشان‌دهنده نیاز به تعویض روغن گیربکس برلیانس هستند، شامل موارد زیر می‌شوند:

۱- لرزش و لغزش: اگر خودرو برلیانس شما در هنگام حرکت لرزش یا لغزش نشان دهد، این ممکن است به دلیل نیاز به تعویض روغن گیربکس باشد.

۲- صدای عجیب: صدای عجیب و ناشی از اصطکاک بین قطعات گیربکس، ممکن است نشان‌دهنده نیاز به تعویض روغن گیربکس باشد.

۳- افزایش دمای گیربکس: افزایش دمای گیربکس نیز ممکن است به دلیل نیاز به تعویض روغن گیربکس باشد.

۴- خلل در تغییر دنده: اگر در تغییر دنده گیربکس خودرو برلیانس خلل ایجاد شده و عملکرد آن به درستی انجام نشود، ممکن است نیاز به تعویض روغن گیربکس باشد.

۵- کاهش عملکرد: اگر عملکرد گیربکس خودرو برلیانس کاهش یافته و پاسخگویی به درستی صورت نمی‌گیرد، ممکن است به دلیل نیاز به تعویض روغن گیربکس باشد.

در کل، توجه به این نشانه‌ها و تعویض روغن گیربکس برلیانس به‌صورت دوره‌ای، می‌تواند به حفظ عمر مفید و عملکرد بهینه گیربکس کمک کند. بهترین راه برای تعویض روغن گیربکس، مراجعه به متخصصین تعمیرات خودرو است.

 

تعمیر یا تعویض گیربکس برلیانس کدام مناسب است؟

به طور کلی، گیربکس در خودرو ارزان‌تر از تعمیر قابل تعویض است، به خصوص اگر خودروی شما مدل قدیمی‌تری باشد. اگر وسیله نقلیه جدیدتری دارید، اغلب توصیه می‌شود به جای تعمیر گیربکس آن را تعویض کنید.

این اشتباه را مرتکب نشوید، جایگزین کردن گیربکس برلیانس در داخل خودرو کار هر فردی نیست، استفاده از نیروی کار غیر متخصص یا اقدام خود شما به صورت تکی برای جایگزین کردن گیربکس در داخل خودرو به معنی صرفه جویی نیست، اثرات مخربی که در ادامه این فرایند در گیربکس شما ایجاد می‌شود به مراتب زیان بار تر است. . چندین قسمت وجود دارد که باید از وسیله نقلیه برداشته شود (و سپس برگردانده شود)، ممکن است دسترسی به برخی از آنها بسیار دشوار باشد.

اگر بخواهید کار را بدون بالابر انجام دهید، با یک تجربه خطرناک و ناراحت کننده روبرو خواهید شد. اشتباهات می‌توانند وضعیت را بدتر کنند یا حتی می‌توانند سبب خرابی مجدد در گیربکس برلیانس شما شوند.

اکنون زمان آن رسیده است که به مکانیک قابل اعتمادی که تجربه و مهارت کافی در این زمینه در اختیار دارد اعتماد کنید. .

 

هزینه تعمیر و تعویض گیربکس

اگر متخصص گیربکس اتوماتیک برلیانس شما تعویض سیستم را توصیه کرده است، هزینه تعویض به مراتب از تعمیر گیربکس بالاتر خواهد بود. به طور کلی تعویض کامل گیربکس برلیانس تا جایی که تعمیرات موثر باشند توصیه نمی‌شود چرا که در این صورت گیربکس اصل کارخانه از روی خودرو باز می‌شود که برای قطعات دیگر خودرو و نیز کیفیت کلی خودرو مناسب نیست و توصیه نمی‌شود.

هزینه‌های نیروی کار برای تعمیرات عمده گیربکس متغیر است و برای تعمیرات سخت این هزینه بیشتر محاسبه می‌شود. خطوط سیال و سیم‌کشی الکتریکی باید جدا شوند، پایه‌های موتور و همچنین اجزای سیستم اگزوز، محورها یا میل‌های محرکه باید مورد بررسی قرار گیرند. هیچ گیربکس “یک سایز متناسب با همه” وجود ندارد، بنابراین بسته به اندازه، می‌توان آنها را در جهات مختلف در اتومبیل‌ها جهت داد. در حالی که مکانیک روی گیربکس کار می‌کند، ممکن است متوجه شود که برای رسیدن به گیربکس باید کل زیرفریم خودرو یا حتی موتور را حذف کند.

هزینه دیگری که برای تعمیر یا تعویض گیربکس باید انجام شود، مدت زمانی است که ممکن است برای اتمام کار طول بکشد. بسیاری از اوقات قطعات مورد نیاز در انبار حمل نمی‌شوند، بنابراین کارکنان خدمات باید آنها را سفارش دهند. برخی از قطعات باید از خارج از کشور باشد و در این بین ماشین شما از کار افتاده است. شما مجبور خواهید بود ماشین دیگری کرایه کنید یا ممکن است خانواده شما توسط همه افراد از یک وسیله نقلیه ناراحت شوند، در حالی که ماشین شما چندین روز یا حتی تا یک ماه در مغازه می‌نشیند.

 

تعمیرات و هزینه گیربکس رایج

بلافاصله تصور نکنید که گیربکس برلیانس شما باید تعویض شود. یک تعمیر ساده ممکن است بدون صرف زمان و هزینه زیاد مشکل را برطرف کند. ممکن است مشکل گیربکس برلیانس شما با تغییر روغن گیربکس برلیانس، تنظیم برخی پیوندها، تصحیح یک سیستم کامپیوتری است که RPM را اشتباه می‌خواند، یا جایگزینی یک سنسور حل شود.

 

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی کلیه خدمات سرویس و تعمیر گیربکس برلیانس شما بر اساس مدل خودرو و توسط کارشناسان متخصص ما به‌صورت تخصصی انجام می‌شود کلیه خدمات با ضمانت یک‌ساله ارائه می‌شوند.خودروی برلیانس شما از هر نوع و مدلی که باشد تکنسین‌های متخصص و باتجربه ما می‌توانند مشکل گیربکس آن را شناسایی با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان آن را رفع کنند.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس چقدر طول می‌کشد؟

زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس به وابستگی از نوع خرابی و میزان آسیب به گیربکس متفاوت است و برای هر خودرویی ممکن است متفاوت باشد. با این حال، تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس معمولاً بین چند روز تا چند هفته طول می‌کشد.

در صورتی که خرابی ساده‌ای مثل تعویض روغن گیربکس باشد، تعمیرات ممکن است در یک روز انجام شود. اما در صورتی که خرابی جدی‌تر باشد و نیاز به تعویض قطعات داخلی گیربکس باشد، زمان تعمیر بیشتر از چند روز تا چند هفته خواهد بود.

بهتر است برای تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس، به یک تعمیرگاه معتبر و با تجربه مراجعه کنید و پس از بررسی و تشخیص مشکل، زمان تعمیر را از کارشناسان تعمیرگاه مطلع شوید.

تعویض روغن گیربکس برلیانس

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس، باید به صورت دوره‌ای و با توجه به نوع روغن توصیه شده توسط تولید کننده، انجام شود. معمولاً تولیدکننده خودروها تعداد کیلومترهای مشخصی را برای تعویض روغن گیربکس تعیین می‌کند که در دفترچه راهنمای خودرو ذکر شده است. برای برلیانس، تعویض روغن گیربکس اتوماتیک باید هر ۶۰ هزار کیلومتر یا هر ۳ سال یکبار (هر کدام زودتر رسیده شود) انجام شود.

برای تعویض روغن گیربکس برلیانس، بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر و متخصص مراجعه کنید، زیرا این کار نیازمند تجهیزات و ابزار خاصی می‌باشد. در این تعمیرگاه‌ها، روغن گیربکس قدیمی خارج شده و روغن تازه جایگزین آن می‌شود. همچنین، در هنگام تعویض روغن گیربکس، ممکن است فیلتر روغن گیربکس نیز تعویض شود.

توجه داشته باشید که تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس، از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که به موقع انجام نشود، می‌تواند به خرابی و آسیب دیدگی گیربکس منجر شود. لذا برای حفظ عمر مفید گیربکس و جلوگیری از خرابی‌های ناگهانی، تعویض روغن گیربکس را به موقع انجام دهید.

 

نشانه‌های نشتی روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس

نشانه‌های نشتی روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس ممکن است عبارت باشند از:

۱- لکه‌های روغن در زمینه پارکینگ: اگر بعد از پارک خودرو، لکه‌های روغن در محل پارکینگ مشاهده می‌کنید، احتمالاً نشتی روغن گیربکس برلیانس وجود دارد.

۲- بوی سوختگی: اگر بوی سوختگی در هنگام رانندگی احساس می‌کنید، احتمالاً دلیل آن نشتی روغن گیربکس برلیانس است.

۳- عملکرد ضعیف گیربکس: اگر تغییر دنده در گیربکس برلیانس شما به شکل صحیحی انجام نمی‌شود و عملکرد گیربکس نامناسب است، احتمالاً دلیل آن نیز نشتی روغن گیربکس است.

۴- افزایش دمای گیربکس: اگر دمای گیربکس برلیانس شما به طرز نامطلوبی افزایش یافته است، ممکن است دلیل آن نیز نشتی روغن گیربکس باشد.

در صورتی که نشانه‌هایی از نشتی روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس مشاهده کردید، بهتر است به یک تعمیرگاه مراجعه کنید تا عیب‌یابی و تعمیرات لازم انجام شود. تا جلوی خرابی‌های ناگهانی را بگیرید، نشتی روغن گیربکس برلیانس را نباید نادیده گرفت.

 

انواع روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس

برلیانس از نوع گیربکس اتوماتیک CVT است که نیاز به روغن خاصی دارد. برای روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس، بهتر است از روغن‌هایی که توسط تولیدکننده خودرو توصیه شده‌اند، استفاده کنید.

روغن مورد توصیه برای گیربکس اتوماتیک برلیانس عبارتند از:

1- روغن گیربکس اتوماتیک اوریگینال برلیانس با شماره فنی CVT Fluid NS-3. این روغن برای برلیانس توسط شرکت میتسوبیشی در ژاپن تولید می‌شود و برای گیربکس اتوماتیک CVT مناسب است.

2- روغن گیربکس اتوماتیک اوریگینال برلیانس با شماره فنی ATF SP-III. این روغن نیز توسط شرکت میتسوبیشی تولید می‌شود و برای گیربکس اتوماتیک 4 سرعته برلیانس مناسب است.

توصیه می‌شود که برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس، از روغن اوریگینال تولید شده توسط تولیدکننده خودرو استفاده کنید، زیرا استفاده از روغن‌های غیراوریگینال ممکن است باعث کاهش کارایی و عمر مفید گیربکس شود.

 

حالت اضطراری گیربکس برلیانس چه معنایی می باشد؟

حالت اضطراری گیربکس برلیانس به معنای حالتی است که در آن گیربکس خودرو به دلایلی عملکرد نامناسب دارد و نیاز به بررسی و تعمیر دارد. وقتی گیربکس در حالت اضطراری قرار دارد، ممکن است نمایشگرهای گیربکس نشانگرهایی مانند چراغ هشدار گیربکس یا نمایشگر پیام خطا را نشان دهد.

همانطور که می‌دانید، گیربکس اتوماتیک برلیانس دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای است و در صورت بروز هرگونه خطا، به حالت اضطراری تغییر حالت می‌دهد تا خطرات احتمالی برای خودرو و سلامت راننده و سایر مسافران را کاهش دهد.

در صورتی که گیربکس برلیانس شما وارد حالت اضطراری شده است، بهتر است به یک تعمیرگاه مراجعه کنید و مشکل را برطرف کنید. گذشت زمان در حالت اضطراری ممکن است باعث آسیب دیدگی بیشتر به گیربکس شود و در نتیجه هزینه تعمیر بیشتری را به دنبال داشته باشد.

لرزش خودرو برلیانس هنگام حرکت ناشی از چیست؟

لرزش خودرو برلیانس هنگام حرکت ممکن است به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر ایجاد شود:

1- تراز بودن چرخ‌ها: در صورتی که تراز چرخ‌های خودرو برلیانس شما نامناسب باشد، ممکن است به علت عدم توازن در حرکت، لرزشی در خودرو ایجاد شود.

2- روغن گیربکس: در صورتی که روغن گیربکس خودرو برلیانس به شکل مناسبی تعویض نشده باشد، ممکن است در حرکت خودرو لرزش ایجاد شود.

3- پایه موتور: در صورتی که پایه موتور خودرو برلیانس شما که مسئول نگهداری و ثابت‌سازی موتور است، خراب یا فرسوده شده باشد، ممکن است لرزشی در حرکت خودرو ایجاد شود.

4- تعویض لاستیک‌ها: در صورتی که لاستیک‌های خودرو برلیانس شما فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند، ممکن است لرزشی در حرکت خودرو ایجاد شود.

5- سیستم تعلیق: در صورتی که سیستم تعلیق خودرو برلیانس شما مشکل داشته باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد، ممکن است لرزشی در حرکت خودرو ایجاد شود.

بهتر است در صورت بروز لرزش خودرو برلیانس هنگام حرکت، به یک تعمیرگاه مراجعه کنید تا عیب‌یابی و تعمیرات لازم انجام شود و خطرات ناشی از این موضوع را کاهش دهید.

 

چرا گیربکس برلیانس گاز هرز می‌خورد؟

گاز هرز خوردن گیربکس برلیانس ممکن است به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر اتفاق بیافتد:

1- کمبود یا نامناسب بودن روغن گیربکس: روغن گیربکس یکی از عوامل مهم در کارایی و سلامت گیربکس است. در صورتی که روغن گیربکس کمبود داشته باشد یا نامناسب باشد، ممکن است گیربکس به دلیل اصطکاک زیاد بین قطعات دچار گاز هرز شود.

2- سایر عوامل مکانیکی: مثلاً، کمبود روغن در محور خودرو، وجود شیار یا خراش در دیسک های کلاچ، کمبود فشار هیدرولیک، خرابی سیستم تعلیق، کمبود فشار لوله های تعلیق، شکستگی یا خستگی در قطعات گیربکس و … ممکن است باعث گاز هرز شدن گیربکس برلیانس شود.

3- عوامل مربوط به راننده: راننده ممکن است با مصرف غلظت بالایی از سوخت باعث گاز هرز شدن گیربکس شود. همچنین، راننده ممکن است در حین تغییر دنده، دستگیره دنده را به شدت بکشد که باعث گاز هرز شدن گیربکس شود.

در هر صورت، گاز هرز خوردن گیربکس برلیانس می‌تواند باعث کاهش کارایی و عمر مفید گیربکس شود. برای جلوگیری از گاز هرز شدن گیربکس، بهتر است به تعمیرگاه مراجعه کنید و علت این مشکل را بررسی و تعمیر کنید. همچنین، رعایت دستورالعمل های توصیه شده برای تعویض روغن گیربکس و نگهداری و تعمیر گیربکس نیز می‌تواند به جلوگیری از گاز هرز شدن گیربکس کمک کند.

 

چرا گیربکس برلیانس زوزه می‌کشد؟

زوزه کشیدن گیربکس برلیانس ممکن است به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر اتفاق بیافتد:

1- کمبود روغن گیربکس: روغن گیربکس یکی از عوامل مهم در کاهش سایش و فرسایش درون گیربکس است. در صورتی که روغن گیربکس کمبود داشته باشد، فشار و اصطکاک بین قطعات بیشتر می‌شود و باعث زوزه کشیدن گیربکس می‌شود.

2- کمبود روغن در محور خودرو: در صورتی که روغن محور خودرو برلیانس کمبود داشته باشد، ممکن است تحمل فشار و اصطکاک بین قطعات کم شود و باعث زوزه کشیدن گیربکس شود.

3- شیار یا خراش در دیسک های کلاچ: در صورتی که دیسک های کلاچ گیربکس برلیانس خراب یا به شدت خراشیده باشند، ممکن است باعث زوزه کشیدن گیربکس شوند.

4- خستگی یا خرابی در قطعات گیربکس: قطعات گیربکس برلیانس ممکن است به دلیل خستگی یا خرابی، باعث زوزه کشیدن گیربکس شوند.

5- سایر عوامل مکانیکی: مثلاً، خرابی در سیستم تعلیق، فشار نامناسب در لوله های تعلیق، وجود شیار یا خراش در روتور ترمز، وجود شیار یا خراش در روانشاسی یا قرقره‌های گیربکس و … ممکن است باعث زوزه کشیدن گیربکس شوند.

برای جلوگیری از زوزه کشیدن گیربکس، بهتر است به تعمیرگاه مراجعه کنید و علت این مشکل را بررسی و تعمیر کنید. همچنین، رعایت دستورالعمل های توصیه شده برای تعویض روغن گیربکس و نگهداری و تعمیر گیربکس نیز می‌تواند به جلوگیری از زوزه کشیدن گیربکس کمک کند.

 

چرا گیربکس برلیانس تقه می‌زند؟

تقه زدن گیربکس برلیانس ممکن است به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر اتفاق بیافتد:

1- کلاچ گیربکس: یکی از عوامل شایع تقه زدن گیربکس برلیانس، مشکل در کلاچ گیربکس است. در صورتی که کلاچ گیربکس خراب یا فرسوده شده باشد، تقه زدن گیربکس اتفاق می‌افتد.

2- سیستم تعلیق: سیستم تعلیق خودرو برلیانس نیز می‌تواند باعث تقه زدن گیربکس شود. در صورتی که سیستم تعلیق خودرو دچار مشکل باشد و مانع از جذب لرزش‌ها و تکان‌های شدید نشود، باعث تقه زدن گیربکس می‌شود.

3- قطعات گیربکس: قطعات گیربکس برلیانس مانند دنده‌ها و محورها می‌توانند به دلیل خستگی و فرسایش باعث تقه زدن گیربکس شوند.

4- کمبود روغن گیربکس: در صورتی که روغن گیربکس برلیانس کمبود داشته باشد، فشار بین قطعات کمتر شده و باعث تقه زدن گیربکس می‌شود.

5- عوامل دیگر: مانند خرابی در سیستم ترمز، وجود شیار یا خراش در روتور ترمز، کمبود فشار هیدرولیک، کمبود فشار لوله های تعلیق و … ممکن است باعث تقه زدن گیربکس شوند.

برای جلوگیری از تقه زدن گیربکس، بهتر است به تعمیرگاه مراجعه کنید و علت این مشکل را بررسی و تعمیر کنید. همچنین، رعایت دستورالعمل های توصیه شده برای نگهداری و تعمیر گیربکس و سیستم تعلیق، می‌تواند به جلوگیری از تقه زدن گیربکس کمک کند.

 

چرا گیربکس برلیانس خلاص می‌شود؟

خلاص شدن گیربکس برلیانس ممکن است به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر اتفاق بیافتد:

1- کمبود روغن گیربکس: روغن گیربکس یکی از عوامل مهم در کاهش سایش و فرسایش درون گیربکس است. در صورتی که روغن گیربکس کمبود داشته باشد، فشار بین قطعات کمتر می‌شود و باعث خلاص شدن گیربکس می‌شود.

2- کمبود روغن در محور خودرو: در صورتی که روغن محور خودرو برلیانس کمبود داشته باشد، باعث خلاص شدن گیربکس می‌شود.

3- کلاچ گیربکس: کلاچ گیربکس برلیانس ممکن است به دلیل خرابی یا فرسایش باعث خلاص شدن گیربکس شود.

4- قطعات گیربکس: قطعات گیربکس برلیانس مانند دنده‌ها و محورها می‌توانند به دلیل خستگی و فرسایش باعث خلاص شدن گیربکس شوند.

5- عوامل دیگر: مانند خرابی در سیستم ترمز، وجود شیار یا خراش در روتور ترمز، کمبود فشار هیدرولیک، کمبود فشار لوله های تعلیق و … ممکن است باعث خلاص شدن گیربکس شوند.

برای جلوگیری از خلاص شدن گیربکس، بهتر است به تعمیرگاه مراجعه کنید و علت این مشکل را بررسی و تعمیر کنید. همچنین، رعایت دستورالعمل های توصیه شده برای نگهداری و تعمیر گیربکس و سیستم تعلیق، می‌تواند به جلوگیری از خلاص شدن گیربکس کمک کند.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس چقدر است؟

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس وابسته به نوع خرابی و نیاز به تعویض قطعات است. به طور کلی، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک می‌تواند متغیر باشد و باید با تعمیرکار یا سرویس‌دهنده مشورت شود.

چه علتی می‌تواند باعث خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس شود؟

علل خرابی گیربکس اتوماتیک برلیانس می‌تواند شامل کیفیت روغن گیربکس، استفاده نادرست از گیربکس، نقص قطعات، خرابی سیستم کنترل الکترونیکی و ... باشد.

آیا می‌توانم گیربکس اتوماتیک برلیانس را خودم تعمیر کنم؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک یک وظیفه پیچیده است و بهتر است آن را به تعمیرکار متخصص واگذار کنید. تعمیرات گیربکس اتوماتیک نیاز به تجربه و تخصص دارد.

آیا می‌توانم روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس را خودم تعویض کنم؟

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس بهتر است توسط تعمیرکار متخصص انجام شود. تعویض روغن گیربکس نیاز به آزمون و تجربه دارد تا روغن مناسب و مقدار صحیح استفاده شود.

آیا تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس زمان‌بر است؟

زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس بستگی به نوع و جدادای خرابی و میزان تعمیرات موردنیاز دارد. در برخی مواردممکن است زمان بیشتری نیاز باشد، اما در موارد ساده‌تر، تعمیرات ممکن است در مدت زمان کوتاهتری انجام شود.

آیا می‌توانم از گیربکس اتوماتیک برلیانس استفاده کنم در حالتی که خراب است؟

استفاده از گیربکس اتوماتیک برلیانس در حالت خراب می‌تواند خطرناک باشد و باعث تشدید خرابی‌ها و آسیب به سایر قطعات شود. بهتر است در صورت خرابی، به سرعت تعمیر و یا تعویض آن را انجام دهید.

چه مدت طول می‌کشد تا گیربکس اتوماتیک برلیانس به‌طور کامل تعمیر شود؟

مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس بستگی به خرابی و نیازهای تعمیراتی دارد. ممکن است تا چند روز یا حتی هفته‌ها طول بکشد تا تعمیر کامل انجام شود.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل گیربکس اتوماتیک یا انجام سرویس های دوره ای گیربکس، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

———————————————————

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

آدرس: کرج، جاده ملارد، ورودی سه راه حافظیه

———————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام می‌شود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک می‌باشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک فعالیت می‌کند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال می‌شود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

آدرس: کرج، جاده ملارد، ورودی سه راه حافظیه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *