گیربکس اتوماتیک AMT

گیربکس اتوماتیک AMT ، امروزه گیربکس ‌های اتوماتیک بسیار پرکاربرد شده‌ اند. مشتریان تمایل زیادی دارند که حتما از خودروهای مجهز به جعبه ‌دنده خودکار استفاده کنند تا راحتی آنها حین رانندگی بیشتر شود. همچنین دیگر نیاز به کلاچ‌ گیری یا تعویض دنده به صورت دستی وجود نداشته باشد.گیربکس AMT یکی از انواع جعبه‌ دنده‌های خودکار می باشد که بیشتر در خودروهای اقتصادی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. گیربکس AMT یکی از بهترین دستاورد ها و تلاش های انسان در زمینه ی خودرو و تعویض دنده می باشد. این گیربکس یک سیستم اتوماتیک است که بر اساس میزان سرعت راننده، دنده را به صورت خودکارعوض می کند و از وارد شدن فشار های احتمالی به موتور جلوگیری می کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایا و معایب گیربکس AMT بپردازیم تا بیشتر با مکانیزم اجزای آن آشنا شوید.

گیربکس AMT چیست؟

خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک تنها دارای دو کلاچ گاز و ترمز هستند. در این خودروها دیگر اثری از پدال کلاچ دیده نمی ‌شود. زیرا در این خودروها نیازی به کلاچ‌ گیری توسط راننده وجود ندارد و مکانیزم انتخاب ضریب دنده به صورت خودکار توسط سامانه‌ های الکترونیک انجام می‌ شود. اجزای درونی جعبه ‌دنده نیز با استفاده از فشار روغن هیدرولیک و برحسب دستورات الکترونیکی ، ضریب دنده مناسب را انتخاب می‌ کنند.
از انواع رایج گیربکس‌های اتوماتیک موجود در خودروهای امروزی می ‌توان به جعبه‌ دنده‌های اتوماتیک معمولی مجهز به مبدل گشتاور، گیربکس‌های CVT که دارای ضرایب دنده بی ‌نهایت هستند، نام برد. همچنین می توان به مکانیزم تسمه یا زنجیر متحرک جهت سبک یا سنگین کردن دنده‌ها و گیربکس‌های دابل کلاچ که از دو کلاچ جهت قطع و وصل کردن جریان نیرو به سمت گیربکس برخوردار هستند، اشاره کرد. اما این نوع جعبه ‌دنده‌ها از لحاظ هزینه ساخت و نگهداری، برای خودروهای ارزان‌ قیمت چندان مقرون‌ به ‌صرفه نیستند.
هزینه تولید و نگهداری اینگونه خودروها را به نسبت افزایش می ‌دهند. مهندسان به‌ منظور رفع این مشکل تصمیم گرفتند تا جعبه ‌دنده‌های دستی را که فاقد مکانیزم‌ های پیچیده و گران ‌قیمت هستند، به نمونه‌ های اتوماتیک تبدیل کنند. گیربکس

مکانیزم عملکرد گیربکس AMT چگونه است؟

گیربکس‌ AMT از لحاظ ساختاری تفاوت زیادی با جعبه ‌دنده‌های دستی ندارد و مکانیزم کلاچ ‌گیری آن‌ها دیگر توسط راننده انجام نمی‌ شود. بلکه این نوع جعبه ‌دنده‌ها با استفاده از سنسورهای مختلف، عملگرهای الکترومکانیکی و همچنین پردازش اطلاعات دریچه گاز برقی توسط موتور و گیربکس، اقدام به آزاد کردن کلاچ کرده و عملیات تعویض دنده را مانند گیربکس ‌های اتوماتیک به صورت کاملا خودکار انجام می ‌دهند. در این میان دیگر نیاز نیست راننده به صورت مکانیکی اهرم تعویض دنده را در وضعیت ‌های مختلف قرار دهد.
بلکه مکانیسم ‌های مدرن گیربکس قادر هستند به صورت هوشمند عمل قطع و وصل کلاچ و همچنین تعویض دنده را انجام دهند. اهرم تعویض دنده در ماشین‌ های مجهز به گیربکس AMT کاملا شبیه به گیربکس ‌های اتوماتیک دیگر طراحی شده است. راننده می ‌تواند با قرار دادن اهرم در حالت درایو یا D با خیال راحت شروع به حرکت کند. عمل تعویض دنده را به سامانه‌ های هوشمند گیربکس و موتور بسپارد.
به‌ طور خلاصه در این سیستم اطلاعات دریافتی از سنسورهای دور موتور، دریچه گاز برقی و دیگر عملگرهای الکترونیکی توسط واحدهای پردازشگر موتور و گیربکس مورد پردازش قرار می‌ گیرد. دستورات لازم جهت تعویض دنده به سامانه‌های الکترومکانیکی صادر می ‌شود تا بدین ترتیب عمل آزاد شدن کلاچ و تعویض دنده‌ها به صورت خودکار انجام شود.
نحوه ی عملکرد گیربکس AMT به گونه ای می باشد که با کمک مغز کامپیوتری، میزان فشار وارد شده بر پدال گاز و دور موتور را تشخیص می دهد. سپس پس از بررسی شرایط، دستور رهاسازی کلاچ و تغییر دنده را توسط موتور های الکترونیکی، صادر می کند. سرعت بررسی شرایط برای تغییر دنده به حدی زیاد می باشد که راننده متوجه هیچ مکثی نمی شود.

سخن آخر

در پایان باید گفت که گیربکس‌ های AMT راه ‌حل مناسبی برای تجهیز خودروهای اقتصادی به جعبه ‌دنده خودکار هستند. بدون آنکه هزینه تولید و قیمت نهایی این خودروها را بیش از حد بالا ببرند. تفاوت اصلی گیربکس ساده با گیربکس اتوماتیک در آن می باشد که فرآیند تعویض دنده و کلاچ گیری توسط مجموعه رباتی هوشمند انجام می شود. در طی سال های اخیر، گیربکس AMT به دلیل ساختار ساده و سهولت در رانندگی طرفداران بسیاری دارد. در حال حاضر یکی از شرکت های علاقه مند به این سیستم، کمپانی فراری می باشد که در بعضی از خودرو های خود از آن استفاده می کند.