گیربکس اتوماتیک چگونه کار می کند؟

گیربکس اتوماتیک چگونه کار می کند؟ ، گیربکس یا جعبه دنده یکی از مهم ترین قطعات خودرو به حساب می آید. در واقع خودروها برای انتقال نیرو از موتور به دیفرانسیل و چرخ ها به گیربکس نیاز دارند. به طوری که جایگاه آن را از نظر ارزش و مهم بودن می توان با موتور خودرو مقایسه کرد.گیربکس میزان قدرت و سرعت را با توجه به شرایط جاده و درخواست راننده تنظیم می کند. دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک برای خودروها وجود دارد که گیربکس اتوماتیک خود انواعی دارد. رانندگی با خودرو دارای گیربکس اتوماتیک راحت تر است. زیرا این خودروها احتیاج به تعویض دنده ندارند. در ادامه با نحوه کار گیربکس اتوماتیک آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس اتوماتیک عملکرد خودکار دارد. در خودروها با گیربکس اتوماتیک، پدال کلاچ وجود ندارد. این خود تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی می باشد. به طور کلی سیستم های انتقال قدرت نقش مهمی در بهبود کارایی و افزایش راندمان وسایل نقلیه دارند. برای کاهش مصرف سوخت و افزایش طول عمر موتور از گیربکس اتوماتیک استفاده می کنند. در این نوع گیربکس تغییر ناگهانی دور موتور و پیچیدگی وجود ندارد. هزینه نصب گیربکس اتوماتیک با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله دستمزد تعمیرکار، قیمت خرید گیربکس، نصب تجهیزات و … بستگی دارد

فرآیندهایی که در گیربکس اتوماتیک انجام می شوند.

1- نیروی مکانیکی دریافت شده توسط موتور، به وسیله ی مبدل گشتاوربه گیربکس منتقل می شود.
برای روشن تر شدن نحوه ی منتقل نیروی موتور به گیربکس به وسیله مبدل گشتاور، پنکه ی موجود در سمت چپ متصل به برق می باشد و هوا را به بیرون پرتاب می کند. اما پنکه ی موجود در سمت راست خاموش می باشد. ولی پرونه های آن تحت تاثیر هوایی که پنکه چپ پرتاب می کند، می چرخند. به این ترتیب فرآیند انتقال گشتاور موتور به گیربکس انجام می شود. یعنی موتور ماشین، پروانه های مبدل گشتاور را می چرخاند. سپس با به حرکت در آوردن روغن گیربکس، پروانه های توربین (پنکه سمت راست) می چرخند. به این صورت محور گیربکس به چرخش در می آید. در حقیقت نحوه عملکرد و طرز کار گشتاور گیربکس مانند پنکه می باشد. اما از تفاوت های آنها می توان دمیدن روغن گیربکس به جای هوا و مسیر چرخش روغن گیربکس که یک چرخه و سیکل بسته است، را نام برد.

2- نیروی دریافتی از طرف مبدل گشتاور، محور ورودی گیربکس را به چرخش در می آورد.
از عواملی که سرعت و جهت چرخش محور خروجی گیربکس را تعیین می کنند می توان دور موتور، سرعت حرکت ماشین، میزان و کیفیت فشار دادن پدال گاز را نام برد. همچنین تعیین وضعیت لیور (دسته دنده گیربکس اتوماتیک) به وسیله راننده یکی دیگر از عواملی می باشد که روی سرعت و جهت چرخش محور خروجی تاثیر دارد.

عوامل مخرب گیربکس اتوماتیک

در صورتی که استفاده شخص صحیح باشد و نکاتی را برای نگهداری صحیح در نظر داشته باشد، می توان عمر گیربکس اتوماتیک را تا دو برابر تضمین نمود. اما عواملی هم وجود دارند که باعث تخریب گیربکس اتوماتیک می شوند که در ادامه با برخی از این عوامل آشنا می شویم. تخریب گیربکس اتواتیک هزینه های زیادی را به همراه دارد. پس برای جلوگیری از این موضوع از گیربکس اتوماتیک به درستی استفاده کنید.
1- در هنگام حرکت خودرو حالت گیربکس را تعویض نکنید.
از تعویض کردن حالت گیربکس در زمان حرکت خودرو دوری کنید. تعویض حالت های مختلف گیربکس اتوماتیک به صورت مکانیکی می باشد که به کمک تعدادی کلاچ و نوار درون گیربکس قرار دارند، انجام می شود. این موارد حاوی موادی هستند که با به وجود آوردن اصطکاک تعویض دنده را ممکن می کنند.
2- رانندگی نکردن در حالت خلاص (N)
کاهش مصرف سوخت نتیجه ی خلاص کردن گیربکس اتوماتیک در شیب نمی باشد. خودروهایی که دنده اتوماتیک دارند درحدی هوشمند هستند که در حالتی مثل سرازیری و شیب به موتور کمتر سوخت رسانی کنند. در نتیجه مصرف سوخت کم می شود. پس با خودروهای دنده اتوماتیک در شیب در حالت خلاص رانندگی نکنید.
3- به سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک توجه نکردن
اجزا و قطعات داخلی گیربکس اتوماتیک در هنگام استفاده به دمای بالایی دست پیدا می کنند. اگر در این حالت روغن کافی نباشد، تعویض نشده باشد یا حتی اشتباه ریخته شده باشد، احتمال اینکه مکانیزم آن آسیب ببیند، زیاد می باشد. بهترین حالت پیشنهادی این است که بعد از هر پنج هزار کیلومتری که خودرو کارکرد داشت، میزان سطح روغن گیربکس اتوماتیک چک شود. برای خودروهایی که در شهر استفاده می شوند توصیه می کنیم که بعد از 24 ماه یا 50 هزار کیلومتر، بسته به این که هر کدام از این دو حالت زودتر اتفاق افتاد، روغن گیربکس اتوماتیک را تعویض کنند.
4- به هنگام گاز دادن حالت Drive را انتخاب نکنید.
هنگام گاز دادن حالت Drive را به بهانه بیشتر شدن شتاب اولیه خودرو، انتخاب نکنید. هنگامی که پدال گاز را در موقعیت خلاص نگه دارید و همچنین حالت D را انتخاب کنید، خسارت جبران ناپذیر و زیادی به گیربکس یا جعبه دنده اتوماتیک خودرو خود می زنید.
5- درگیر نکردن حالت پارک قبل از توقف کامل
قبل از این که خودرو را کاملا متوقف کنید از حالت P استفاده نکنید. بیشتر ماشین های جدیدی که گیربکس اتوماتیک دارند امکان استفاده از حالت P را به راننده خودرو نمی دهند.

سخن آخر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از گیربکس اتوماتیک برای خودرو ها بسیار شده است. این نوع گیربکس ها مانند وسایل دیگر برای سالم بودن و آسیب نرساندن به قطعات دیگر، به نگهداری نیاز دارند. نگهداری و درست کار کردن باعث افزایش عمر آنها می شود. در این مقاله شما را با طرز کار درست گیربکس اتوماتیک آشنا کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.